Вандали знищили єдиний в Україні інклюзивний парк у Дніпрі (фото)

У Дніпрі вандали практично знищили перший в Україні інклюзивний парк і продовжують спотворювати те, що від нього залишилося. Про це Nikopolnews повідомляє, посилаючись на видання Відкритий, яке опублікувало фото стану парку навесні 2021 року.

Нагадаємо, перший в Україні інклюзивний парк відкрили у Дніпрі три роки тому з ініціативи Марини Порошенко. Спочатку такі об’єкти хотіли побудувати по всій країні. Однак Дніпро так і залишився єдиним містом, в якому вдалося створити подібний майданчик.

Унікальний парк знаходиться зовсім поруч з будівлею обласної державної адміністрації, але це не врятувало його від сумної долі. Зараз вже навряд чи тут можуть відпочити діти з інвалідністю. Деякі об’єкти несуть пряму загрозу здоров’ю, а деякі просто знищені. З безлічі різних інтерактивних іграшок, які повинні допомагати розвивати мислення, увагу і логіку у дітей, половина не працює.

Через три роки парк в занепаді: велика частина гойдалок зламані, на майданчику «заповітних бажань» — графіті, а лабіринт з кущів нагадує засохлий степ. Тепер на всіх атракціонах – малюнки та непристойні написи.

Діти в колясках більше не зможуть скористатися однією з двох інклюзивних гойдалок, тому що спеціальний пандус відірвали.

За лабіринтом з кущів в якийсь момент перестали доглядати. Від нього залишилися лише сухі гілки.

У парку дуже брудно і незатишно. На сьогодні тут вціліли лише деякі атракціони і шрифт Брайля на табличках….

Рік тому ОДА передала парк на баланс міста. Журналісти Відкритого звернулися до пресслужби міської ради, щоб дізнатися, чи будуть відновлювати і реставрувати зону відпочинку, чи все залишиться так, як є. Поки що відповідь їм не дали. Нагадаємо, проект фінансували з обласного бюджету. На нього витратили 21 мільйон гривень.

У Червоногригорівці вандали трощили ринок (фото, відео)

To Top