5 /5
Based on 5 ratings
100%
1102
Україна
1102

Через російські обстріли Запорізька АЕС повністю знеструмлена

Через російські обстріли Запорізька АЕС повністю знеструмлена

Через російські обстріли Запорізька АЕС повністю знеструмлена, повідомляє Енергоатом, передає Nikopolnews.

Вчора, 2 листопада 2022 року, в результаті рашистських обстрілів пошкоджено дві останні високовольтні лінії зв‘язку Запорізької АЕС з українською енергосистемою. О 23:04 станція перейшла в режим повного знеструмлення. Включились всі 20 дизель-генераторів.

Наразі схема живлення власних потреб ЗАЕС оптимізована, залишено в роботі 9 дизель-генераторів. Енергоблоки 5 та 6, які були в гарячому стані, переводяться в холодний стан.

Пального для роботи дизель-генераторів в режимі повного знеструмлення ЗАЕС залишається на 15 діб. Розпочався зворотний відлік часу.

Через окупацію станції і втручання представників Росатому в її роботу, можливості української сторони щодо підтримання ЗАЕС в безпековому режимі значно обмежені.

Вчергове звертаємося до міжнародного співтовариства із закликом невідкладно вжити заходів для якнайшвидшої демілітаризації ЗАЕС, виведення з території станції та міста Енергодар усіх російських військових, та повернення Запорізької АЕС під повний контроль України заради безпеки всього світу! – йдеться у повідомленні Енергоатому.

Внаслідок ворожих обстрілів Дніпропетровщини на ЗАЕС відключилась остання лінія зв’язку з енергомережею

To Top
Ще новини ⬇