5 /5
Based on 5 ratings
100%
769
Україна
769

Розбито все: у мережі показали, як виглядає Давидів Брід на Херсонщині після деокупації (відео)

Розбито все: у мережі показали, як виглядає Давидів Брід на Херсонщині після деокупації (відео)

У мережі показали, як виглядає Давидів Брід на Херсонщині після деокупації. Це село, у якому до війни проживало близько 1200 осіб, а тепер залишилося менше сотні, було ключовим для контрнаступу ЗСУ на правому березі Херсонської області.

Відео з Давидового Броду оприлюднила Херсонська ОВА, передає Nikopolnews.

Село кілька місяців знаходилося на лінії фронту. Розбиті стіни будинків, господарчих будівель та магазинів нагадують про жорстокі російські обстріли.

Окупанти позбавили місцевих мешканців всіх комунікацій. Але прийшов час свободи і відновлення. Енергетики працюють, щоб повернути людям світло.

Як виглядає Давидів Брід на Херсонщині: відео від ХОВА

Нещодавно в Давидовому Броді побували також кореспонденти Суспільного.

Вони розповідають у своєму сюжеті, що після 7-місячної окупації тут розбиті всі будинки — російська армія щодня обстрілювала мирних жителів.

Село повністю розграбоване, російські військові повивозили все, від тарілок до автомобілів. Місцеві чинили спротив як могли, цим трактором перекривали дорогу, аби не пропустити ворога.

“Ми вийшли на міст, хотіли пляшками. А що ж пляшками ти зробиш проти БТР? Вони почали їхати й стріляти по всьому селу. А потім колони йшли, куди вже там? Там колона добу їхала, танки, машини”, — розказав житель Давидового Броду В’ячеслав.

Після звільнення військові РФ продовжували обстрілювати селище, поки українська армія не відігнала їх з правого берега Дніпра, каже В’ячеслав.

Місцеві жителі розповіли, що окупанти грабували місцеве населення, мародерили, знущалися з цивільних.

“Вони спеціально обстрілювали, щоб тікали наші, а потім мародерили. У людей вивозили все. Одні казали, що як до ремонту приготувалися — немає нічого. Два велосипеди забрали, два матраци, ковдри, подушки. Човен вкрали гумовий. Ікону мені шкода, там у нас стара така ікона”, — каже В’ячеслав.

Зараз місцеві потрохи повертаюсь додому. На дахах брезент, замісті вікон плівка — у таких умовах живуть люди.

Але вони щасливі, що живі. І що, нарешті, вільні.

Детальніше – у сюжеті Суспільне.Новини

Росія готується оголосити нову хвилю мобілізації – скільки людей хочуть призвати

To Top
Ще новини ⬇