Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
1819
1819

ЄС закликав Росію вивести війська з ЗАЕС

energodar okupanti gettyimages 1240384587 1 1338220cc434958829f83490910e154c 650x410

ЄС закликав Росію вивести війська з ЗАЕС. Про це йдеться на сайті «Укрінформ», передає Nikopolnews.

Відповідна заява була проголошена на засіданні Ради керуючих Міжнародного агентства з ядерної енергії.

«Ми ніколи не визнаємо незаконних спроб Росії заволодіти атомною електростанцією іншої країни. Росія має вивести всі свої війська, військову техніку, обладнання та інший персонал із ЗАЕС і повністю поважати суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів», йдеться у заяві.

У документі наголошують, що присутність російських військ на ЗАЕС та наявність у машинних залах військових транспортних засобів, про що повідомляло МАГАТЕ, «є неприйнятними».

«ЄС глибоко стурбований умовами роботи українського персоналу і закликає до негайного повернення працівників, які, за повідомленнями, стали жертвами насильницьких зникнень. Недостатня кількість персоналу на ЗАЕС, 70% якого не мають дійсних українських ліцензій і не знайомі з основною технічною інформацією та процедурами роботи блочних щитів управління, становить серйозний ризик. Ми наполягаємо на негайному поверненні повного контролю (над ЗАЕС – ред.) компетентному та уповноваженому українському персоналу», зазначили у документі

Також у цьому ж документі висловлюється занепокоєння, що вказівки українського ядерного регулятора обмежити роботу всіх шести енергоблоків ЗАЕС до «холодної зупинки» ігноруються окупаційною адміністрацією станції. Крім того, не виконуються регулярні роботи з технічного обслуговування.

ЄС закликав Росію вивести війська з ЗАЕС

630 360 1661584874 738

У заяві зазначено, що місія МАГАТЕ на станції за останніх 11 місяців так і не отримала можливість відвідати відкритий розподільчий пристрій 330 кВ Запорізької ТЕС, а експерти агентства “осі не отримали своєчасного та необмеженого доступу до всіх зон ЗАЕС, що мають значення для ядерної та фізичної ядерної безпеки”.

Окрім того, Євросоюз закликав не запрошувати російських високопосадовців на заходи, що проводяться під егідою МАГАТЕ, з огляду на агресивну війну РФ проти України.

До заяви ЄС також приєдналися такі країни, як: Північна Македонія, Чорногорія, Албанія, Молдова, Боснія та Герцеговина, Грузія, Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Україна.

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×