Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
521
521

МАГАТЕ вимагає терміново повернути ЗАЕС під контроль України

МАГАТЕ вимагає терміново повернути ЗАЕС під контроль України

МАГАТЕ вимагає терміново повернути ЗАЕС під контроль України. Відповідну резолюцію було схвалено в ніч на 8 березня, повідомляє Міненерго, передає Nikopolnews. В ухваленому документі, окрім цього, висловлюється серйозне занепокоєння нестабільним станом ядерної безпеки та захищеності на ЗАЕС.

Рада керуючих МАГАТЕ схвалила резолюцію про термінове повернення Запорізької АЕС під повний контроль України, – йдеться у повідомленні міністерства

Рада керуючих МАГАТЕ більшістю голосів підтримала розроблений Україною проєкт резолюції щодо ядерної безпеки, захищеності та гарантій в Україні.

Терміново повернути ЗАЕС під контроль України

Документ, зокрема, закликає росію до термінового виведення всього несанкціонованого персоналу, включно з військовими, із ЗАЕС та до негайного повернення станції під повний контроль компетентних органів України відповідно до існуючої ліцензії, виданої Державною інспекцією ядерного регулювання України. Це необхідно для забезпечення її безпечної та надійної експлуатації.

«російська федерація відкрито демонструє ворожість до Агентства та свідомо підриває довіру до системи нерозповсюдження. Підтримуючи сьогодні розроблену Україною резолюцію, країни надішлють чіткий сигнал росії припинити свою незаконну діяльність. Голос за цю резолюцію демонструє відданість МАГАТЕ та необхідність повернення безпеки на найбільшу атомну електростанцію Європи. Адже майбутній розвиток атомної енергетики у світі може зупинити навіть будь-яка незначна аварія на Запорізькій АЕС»,  – зазначив очільник української делегації міністр енергетики Герман Галущенко.

Очільник Міненерго подякував генеральному директору МАГАТЕ Рафаелю Гроссі за зусилля, які докладаються Агентством для врегулювання ситуації довкола окупованої ЗАЕС.

В ухваленому документі, окрім цього, висловлюється серйозне занепокоєння нестабільним станом ядерної безпеки та захищеності на ЗАЕС, особливо відсутністю належного кваліфікованого персоналу на майданчику, прогалинами у проведенні планово-попереджувальних робіт, відсутністю надійних ланцюгів постачання, вразливим станом водопостачання, зовнішнього електропостачання та встановленням протипіхотних мін у буферній зоні між внутрішнім та зовнішнім периметром установки.

Ще новини ЗАЕС: 2 роки окупації ЗАЕС:  чому ймовірність трагічних подій на станції зараз висока як ніколи

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×