×

додаток NikopolNews

Пустелі не буде: як на дні Каховського водосховища відновлюється природа
5 /5
Based on 5 ratings
100%

Купити квартиру в Дніпрі

597
597

Пустелі не буде: як на дні Каховського водосховища відновлюється природа

×

додаток NikopolNews

Як на дні Каховського водосховища відновлюється природа, розповіла Українська природоохоронна група. Повідомляє Nikopolnews.

Науковці продовжують моніторинг дна Каховського водосховища, який розпочали одразу після підриву дамби Каховської ГЕС.

«Ще 10 червня ми заклали на дні водосховища ділянки для дослідження сукцесійних процесів: відібрали ґрунти й подивились, які є рослини в стадії паростків. Минуло 3,5 місяці та ми знову вирушили в експедицію. Які висновки? На території по суті осушеного водосховища відбувається формування нашої аборигенної рослинності», – йдеться у повідомленні.

За словами фахівців, у біотопах (ділянки природного середовища) вже зафіксовано понад 65 видів рослин.  Фахівці зафіксували на відео, як формується молодий заплавний вербовий ліс, а там, де “черепашки”, формуються ділянки прибережно-черепашкових біотопів з розрідженою рослинністю.

Як на дні Каховського водосховища відновлюється природа

16824e28 c439 4744 a65e a6ec9e3fc52d 1024x682 1

Також зараз відновлюється річка Кам’янка, яку затопили у 1956 році, коли будували Каховську ГЕС.

Науковці наголошують, що засолених ділянок немає, уся територія заростає, але щільність заростання різна: на мулах ─ велика, а там, де черепашкові ліси, заростання йде повільніше.

Природоохоронна група ще вивчає, як відновлюється і відновлюватиметься рослинність на цій території, однак вже зараз стверджує, що тут не буде ані опустелювання, ані великого наступу агресивних інвазійних рослин.

«Ба більше, тут уже відновлюються біотопи Бернської конвенції, які охороняються. Наші наукові дослідження, імовірно, побачать світ уже у 2024 році», говорять фахівці.

Нагадаємо,  будівництво Каховського гідровузла почалося у вересні 1950 року відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР «Про будівництво Каховської гідроелектростанції на Дніпрі, Південноукраїнського каналу, Північнокримського каналу й зрошення земель південних районів України й північних районів Криму.

ГЕС будували на місці українського історичного краю — Великого Лугу, саме тут розташовувалась низка Запорізьких Січей. З початком будівництва луг повністю пішов під воду разом з великою козацькою спадщиною.

Під час спорудження гідроелектростанції викопали близько 800 млн  кубічних метрів ґрунту, затопили десятки тисяч га лук та 2,8 тис. га ріллі. Не пошкодували й сотні сіл — 37 тис. людей опинилися без даху над головою. Людей примусово перемістили в нові поселення на узбережжі.

Корисні посилання дивіться нижче

НСН у Телеграм

To Top
Ще новини ⬇
Головна
Назад
Розділи
Важливі
Lite
Пошук
×