Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
1259
1259

На 5-му блоці ЗАЕС продовжується витік реагентів – Енергоатом

На 5-му блоці ЗАЕС продовжується виток реагентів – Енергоатом

На 5-му блоці ЗАЕС продовжується витік реагентів. Про це повідомляє 16 листопада Енергоатом, передає Nikopolnews

Через злочинні дії рашистів на енергоблоці №5 Запорізької АЕС продовжується витік реагентів з першого контуру в другий – йдеться у повідомленні

Внаслідок переведення – в порушення умов ліцензії Держатомрегулювання та вимог Енергоатома – 5-го енергоблока тимчасово окупованої ЗАЕС у «гарячий» стан стався інцидент з витоком реагентів із першого контура реактора в другий. Попри наявні порушення окупаційне керівництво не поспішає переводити блок у стан «холодного зупину», використовуючи пару, яку генерує 5-й енергоблок, для опалення та забезпечення власних потреб станції.

Через некомпетентність російського персоналу, зокрема начальника зміни хімічного цеху, котрий втратив контроль за насиченням фільтрів спецводоочистки, вода першого контуру з розчином борної кислоти потрапляє в деаератор машзалу, а звідти знову на всі парогенератори.

«Дії рашистів є абсолютно некомпетентними. Їхні намагання вивести з ремонту енергоблок №3 та розігріти його до «гарячого» стану, щоб натомість енергоблок №5 вивести в «холодний зупин», є черговою спробою продовжити ядерний шантаж і пошкодити обладнання ще одного енергоблока АЕС», – наголосив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

Такі дії окупантів можуть призвести до втрати цілісності трубок парогенераторів, що безперечно не відповідає регламенту безпечної експлуатації енергоблока АЕС.

«Своїми діями загарбники вкотре ставлять під загрозу безпеку експлуатації станції та спричиняють постійну  деградацію обладнання і почастішання небезпечних випадків його відмов. А це будь-якої миті може призвести до аварійної ситуації», – додав очільник Енергоатома

В Енергоатомі нагадують, що через порушення ліцензійних умов окупантами на Запорізькій АЕС сталася вже низка аварійних ситуацій, «найсвіжіша» з яких– 14 листопада 2023 року. Через некомпетентність російських загарбників і працівників держкорпорації рф «Росатом» стався частковий блекаут. Був знеструмлений енергоблок №6 ЗАЕС, відтак запустилися дизель-генератори і системи безпеки. У такому режимі блок перебував 90 хвилин…

Раніше була зафіксована небезпека на енергоблоці №4. Внаслідок його розігріву відбулося протікання радіоактивного теплоносія (води) із першого до другого контуру, що є порушенням одного з бар’єрів на шляху розповсюдження радіоактивного забруднення.

Аналогічна ситуація сталась і під час спроби «розігріти» енергоблок №6. Крім того, недолуге рішення нинішніх «керманичей» станції про його переведення в «гарячий» стан спричинило значне побільшання рідких радіоактивних відходів на майданчику станції, що несе потенційну шкоду для персоналу, населення та довкілля.

Ще новини ЗАЕС: Росія зараз намагається привести в такий стан ЗАЕС, що її використання в економіці України буде ускладнено – Олексій Їжак

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×