Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
7881
7881

Ситуація на Запорізькій АЕС погіршується з кожним днем – ДІЯРУ

Ситуація на Запорізькій АЕС погіршується з кожним днем, – ДІЯРУ

Ситуація на Запорізькій АЕС залишається вкрай складною і погіршується з кожним днем. Про це заявив голова Держатомрегулювання Олег Коріков, передає Nikopolnews. Він, зокрема розповів, що російські загарбники продовжують шалено тиснути на персонал тимчасової окупованої ЗАЕС. Про це йдеться на офіційному сайті відомства.

Складна ситуація на майданчику Запорізької АЕС погіршується з кожним днем, окупанти завдають безпосередньої шкоди ядерній безпеці та захищеності станції. Тому, задля відновлення ядерної та радіаційної безпеки, потрібно негайно вивести російських військових та російський персонал.

На цьому 1 червня 2023 року в ході онлайн-зустрічі з міжнародними партнерами наголосив в.о. Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков. До обговорення ситуації на ЗАЕС долучилися представники Єврокомісії, ENSREG, WENRA, Комісії з ядерного регулювання США (US NRC), Офісу ядерного регулювання Великої Британії (ONR) та Комісії з ядерної безпеки Канади (CNSC).

Ситуація на Запорізькій АЕС погіршується з кожним днем, – ДІЯРУ

Міжнародних партнерів поінформовано про те, що російські загарбники продовжують здійснюють шалений тиск на персонал ЗАЕС, вдаються до залякувань, обшуків у приватних помешканнях співробітників станції, забороняють контакти із особами, що перебувають на підконтрольній українському уряду території, при спробі людей покинути окуповану територію – не випускають та погрожують конфіскацією майна.

Представники росатома, які незаконно перебувають на ЗАЕС та фактично є співучасниками воєнних злочинів, що здійснює рф та її військові, вербують персонал, який немає відповідної кваліфікації. Через демонтаж чи викрадення російськими загарбниками важливих елементів систем, виведення з ладу частити комп’ютерної техніки тощо значних зусиль та ресурсів потребує відновлення система фізичного захисту на станції. Окупанти майже повністю деградували систему аварійної готовності та реагування на ЗАЕС.

Ситуація на Запорізькій АЕС погіршується з кожним днем, – ДІЯРУ

За розпорядженням окупаційної «адміністрації», заблоковано передачу інформації з Автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО) Запорізької АЕС.

«Про цей випадок, який загрожує безпеці на ЗАЕС, український регулятор поінформував МАГАТЕ, однак не отримував повідомлень щодо можливих планованих заходів з боку Агентства для врегулювання цієї ситуації», – сказав Олег Коріков

Ситуація на Запорізькій АЕС погіршується з кожним днем, – ДІЯРУ

Він зазначив, що Держатомрегулювання високо цінує зусилля Генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі щодо забезпечення ядерної безпеки на майданчику ЗАЕС, які тривають з вересня 2022 року, і сподівається на швидку імплементацію озвучених на засідання РБ ООН п’яти принципів МАГАТЕ щодо уникнення ядерної аварії найближчим часом, запропонованих на додачу до семи невід’ємних стовпів безпеки МАГАТЕ.

Ситуація на Запорізькій АЕС погіршується з кожним днем, – ДІЯРУ

Відповідно до заяви Генерального директора МАГАТЕ буде здійснюватися постійний дієвий моніторинг дотримання цих п’яти принципів командою місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС та оперативне інформування з боку МАГАТЕ міжнародної спільноти і України про порушення цих принципів, у разі їх виникнення.

У цьому контексті Олег Коріков вкотре підкреслив, що відновлення систем ядерної безпеки та захищеності на ЗАЕС можливе лише за умови повної деокупації та демілітаризації станції.

Ще новини ЗАЕС: Директор МАГАТЕ Гроссі презентував план захисту ЗАЕС з 5 пунктів: у чому він полягає

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×