Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
1653
1653

Вперше з 2022 року пошкоджено оболонку головного ядерного реактору ЗАЕС – МАГАТЕ про наслідки вибухів

Вперше з 2022 року пошкоджено оболонку головного ядерного реактору ЗАЕС – МАГАТЕ про наслідки вибухів

Розповідаючи про наслідки вибухів на Запорізькій атомній станції, у МАГАТЕ заявили, що пошкоджено оболонку головного ядерного реактору ЗАЕС. Це сталося вперше з листопада 2022 року. Але критичних пошкоджень немає.

Про це в неділю, 7 квітня, заявив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі у дописі в соцмережі X.

За його словами, сталося щонайменше 3 влучання в захисну оболонку реактора.

Після вибухів безпілотників на окупованій росіянами території Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) уперше з листопада 2022 року було пошкоджено захисну оболонку головного ядерного реактора станції, – написав Гроссі

Він заявив, що інцидент став “серйозною ескалацією загроз ядерній безпеці” на ЗАЕС.

Такі безрозсудні атаки значно підвищують ризик великої ядерної аварії і мають бути негайно припинені, – сказав директор МАГАТЕ

Вперше з 2022 року пошкоджено оболонку головного ядерного реактору ЗАЕС – МАГАТЕ про наслідки вибухів

Втім, жодних ознак пошкодження критично важливих систем немає.

МАГАТЕ у своєму офіційному повідомленні у неділю заявило про те, що станом на зараз немає жодних ознак пошкодження критично важливих систем ядерної безпеки або безпеки на майданчику. Проте, як говориться у повідомленні,  військові удари “стали ще одним яскравим нагадуванням про постійні загрози для ЗАЕС та інших ядерних об’єктів під час збройного конфлікту, незважаючи на зусилля агентства зменшити ризик серйозної аварії, яка може завдати шкоди людям і навколишньому середовищу в Україні та за її межами”.

Отримавши інформацію від ЗАЕС про атаки безпілотників, експерти МАГАТЕ, які перебували на місці, виїхали до трьох постраждалих місць. Їм вдалося підтвердити фізичний вплив вибухів безпілотників, у тому числі в одному з шести реакторних корпусів об’єкта. Перебуваючи на даху реактора 6-го блоку російські війська відстрілялися по безпілотнику, що наближався. Після цього стався вибух біля корпусу реактора, – йдеться у повідомленні

Також команда МАГАТЕ інформує, що побачила на залишках одного з безпілотників плями крові поряд із пошкодженим військовим транспортним засобом матеріально-технічного забезпечення, що “вказує на принаймні одну втрату”. Експерти повідомили, що протягом дня на місці чули вибухи та стрілянину, крім того, команда агентства почула кілька вибухів артилерійських снарядів поблизу заводу.

Хоча команда МАГАТЕ “наразі не помітила будь-яких структурних пошкоджень систем, конструкцій і компонентів, важливих для ядерної безпеки або безпеки станції”, вони повідомили про незначний поверхневий опік верхньої частини даху купола реактора 6-го блоку і подряпини на бетонній плиті, що підтримує резервуари первинного зберігання підживлювальної води.

Хоча пошкодження на 6-му блоці не поставило під загрозу ядерну безпеку, це був серйозний інцидент, який потенційно міг підірвати цілісність захисної оболонки реактора, – зазначив Рафаель Гроссі

В ГУР заявляють про провокацію Росії

Нагадаємо, раніше 7 квітня  експерти МАГАТЕ повідомили, що на території Запорізької атомної електростанції вибухнув безпілотник. У РФ звинуватили в атаках ЗСУ. У Головному управлінні розвідки міністерства оборони України запевнили, що Україна не причетна до жодних збройних провокацій на окупованій ЗАЕС і припустили, що це були “імітаційні” удари РФ для створення провокативної ситуації.

Ще новини ЗАЕС: МАГАТЕ почуло «виходи» з боку ЗАЕС

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×