Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
367
367

Росіяни використовують ЗАЕС як вогневу позицію для обстрілів українських територій – МАГАТЕ

Росіяни використовують ЗАЕС як вогневу позицію для обстрілів українських територій – МАГАТЕ

Росіяни використовують ЗАЕС як вогневу позицію для обстрілів українських територій. Такого висновку нарешті дійшли експерти МАГАТЕ після багатьох місяців перебування на станції. Про це повідомив 27 листопада Енергоатом, передає Nikopolnews.

В неділю, 26 листопада 2023 року, експерти Міжнародного агентства з атомної енергії, які перебувають на Запорізькій АЕС, почули характерні звуки, схожі на виліт некерованих ракет з реактивних систем залпового вогню (РСЗВ).

Хоча через хмари команда МАГАТЕ не помітила реактивних снарядів, характерний звук вказував на те, що вони були випущені з РСЗВ неподалік ЗАЕС. Про це йдеться у повідомленні Агентства.

Сьогоднішні події вкотре яскраво демонструють вкрай крихку ситуацію з ядерною безпекою та захищеністю на Запорізькій атомній електростанції, – заявив Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. – Найбільша в Європі атомна електростанція, розташована на лінії фронту, продовжує стикатися з багатьма потенційними загрозами внаслідок цієї війни.

ДП «НАЕК «Енергоатом» вкотре закликає міжнародне співтовариство якомога швидше докласти зусиль, щоб повернути тимчасово окуповану Запорізьку АЕС під повний контроль України, адже лише так можна гарантувати безпечну роботу найбільшого в Європі ядерного об’єкта.

Ще новини ЗАЕС: За останній час на ЗАЕС сталася низка аварійних ситуацій: які причини і можливі наслідки

To Top
Ще новини ⬇
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×