Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
25291
25291

«Це не пошкодження через обстріли»: названо причину зниження рівня води у Каховському водосховищі

«Це не пошкодження через обстріли»: названо причину зниження рівня води у Каховському водосховищі

Названо нову причину зниження рівня води у Каховському водосховищі. І це не пошкодження запірних шандорів, як вважалось раніше. В “Укргідроенерго” дійшли іншого висновку, передає Nikopolnews, посилаючись на Запорізьку обласну військову адміністрацію. Для ліквідації загроз на дніпровському каскаді необхідний міжнародний вплив.

6 лютого відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

«Це не пошкодження через обстріли»: названо причину зниження рівня води у Каховському водосховищі

До засідання долучилися перший заступник начальника ЗОВА Геннадій Тімченко, заступник начальника ЗОВА Віталій Сиволап та керівниця апарату ОВА Зінаїда Бойко.

Комісія розглянула низку важливих питань, зокрема і про стан наповнення каскаду дніпровських водосховищ та можливі ризики для водозабезпечення Херсонської, Запорізької та Дніпропетровської областей. Учасники заслухали інформацію Міністра захисту довкілля та природних ресурсів, а також першого заступника начальника ЗОВА Геннадія Тімченка, інших посадовців щодо рівня води у Каховському водосховищі й можливих негативних наслідків у разі його подальшого зниження.

У зв’язку з неконтрольованим скидом води на Каховській ГЕС, рівень води у Каховському водосховищу стрімко знижується, оскільки обсяги скиду перевищують обсяг наповнення.

– На сьогодні проблем з водозабором у верхньому б’єфі Дніпровської ГЕС немає, але рівень води у нижньому б’єфі неконтрольовано знижується. Через це великі населені пункти, які беруть воду з нижнього б’єфу, зокрема Енергодар, Мелітополь і Бердянськ уже сьогодні зіштовхнулись з проблемою водопостачання. Наразі ці міста перебувають у тимчасовій окупації, тому вплинути на ситуацію ми не можемо. Значне зниження рівня води у Каховському водосховищі негативно впливає на технічні процеси на ЗАЕС. Рівень у 13,2 м є мінімальним для забору води в охолоджувальний резервуар. У разі зупинки подачі води почнуться проблеми з охолодженням реакторів, а це призведе до катастрофи, – зазначив Геннадій Тімченко

Особливо гостро питання водопостачання постане влітку, коли природний рівень води значно знижується. Як зазначив Денис Шмигаль, необхідно невідкладно вжити заходів щодо підготовки інфраструктури та обладнання до зниження рівня води, разом з цим треба шукати варіанти комплексного розв’язання цих проблем, шукати альтернативні варіанти водопостачання.

Згідно зі спостереженнями експертів “Укргідроенерго” великий обсяг води, що скидається через Каховську ГЕС пов’язаний не з її пошкодженням, а з умисними діями російських окупантів, що відкрили шлюзи станції, побоюючись форсування Дніпра українськими військовими. У зв’язку з цим, Прем’єр-міністр доручив підготувати для Президента України інформаційні матеріали щодо реальної ситуації навколо Каховської ГЕС та водосховища з метою надання їй публічного міжнародного розголосу. У ситуації, що склалася, єдиний реальний вихід із ситуації – це міжнародний тиск на окупанта, аби змусити його закрити шандори та не допустити розгортання гуманітарної, екологічної та ядерної катастроф.

«Це не пошкодження через обстріли»: названо причину зниження рівня води у Каховському водосховищі

У підсумку Міненерго, Укргідроенерго, Держводагентству рекомендовано забезпечити раціональне використання водних ресурсів Каховського водосховища із дотриманням встановлених режимів роботи каскаду дніпровських водосховищ. Крім того, необхідно забезпечити пошук альтернативних технологічних рішень для безперебійної роботи водозаборів на підприємствах, що забезпечують питне водопостачання населенню Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областей. Ситуація з подачею води до водойм-охолоджувачів реакторів на ЗАЕС, зважаючи на відсутність доступу української сторони до цього об’єкту, вимагає окремого регулювання за участі МАГАТЕ.

Раніше ми повідомляли:

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×