5 /5
Based on 5 ratings
100%

Купити квартиру в Дніпрі

1985
1985

Рівень води у Каховському водосховищі дещо підвищився: в чому причина

Рівень води у Каховському водосховищі дещо підвищився. В чому причина, розбиралися журналісти Суспільного, передає Nikopolnews.

Журналісти зазначають, що рівень води в нижній частині Каховського водосховища підвищився до 30 см, а у верхній — припинив знижуватися. Відповідно в Дніпрі води стало дещо більше.

Суспільне Запоріжжя поспілкувалося з координатором з екологічної безпеки мережі підтримки громадських досліджень “Довкола” Максим Сорока.

Рівень води у Каховському водосховищі дещо підвищився: в чому причина

Максим Сорока

За словами Максима Сороки, нині рівень води в Каховському водосховищі дійсно дещо підвищився, і пов’язано це з природними явищами.

“Нам трошки пощастило, що в басейні середнього і верхнього Дніпра були опади, відповідно водосховища назбирали води верхнього і середнього Дніпра. І, як я розумію, “Укргідроенерго” разом з “Водгоспом” трохи спустили воду, аби підтримати баланс в Каховському водосховищі” – каже координатор з екологічної безпеки

Максим Сорока наголосив, що проблему з недостатньою кількістю води в Каховському водосховищі не розв’язали, бо окупанти продовжують і надалі її скидати.

«Це можна порівняти з міною, на якій ми стоїмо. Так, нам пощастило, що природа подарувала трохи води та ми змогли її перекинути у водний басейн Каховського водосховища, аби підтримати там рівень. Водночас окупанти й досі зливають воду, бо вони, в першу чергу, — терористи», – зазначив він

Рівень води у Каховському водосховищі дещо підвищився: в чому причина

Пристань у Запоріжжі, березень 2023.. Фото: Суспільне. Запоріжжя

Нині рівень води в нижній частині Каховського водосховища підвищився до 30 см, втім, каже Максим Сорока, триватиме це недовго. Еколог прогнозує, що питання водопостачання може загостритися влітку, через можливу посуху, та коли воду активно почнуть використовувати для сільськогосподарських потреб.

“Гідрометцентр” прогнозував, що у нас може бути посуха гідрологічна. Таким чином, чим ближче ми до травня, червня, тим ця проблема ставатиме все більшою і більшою”

Максим Сорока наголошує, що вбачає тільки єдиний спосіб розв’язання проблеми рівня води у Каховському водосховищі й відповідно у Дніпрі — військовий.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про таке: Рівень води у Каховському водосховищі трохи піднявся – Сергій Лисак побував на Нікопольщині

А також: Титанічними зусиллями вдалося підвищити рівень води у Каховському морі – Сергій Лисак

Корисні посилання дивіться нижче

НСН у Телеграм

To Top
Ще новини ⬇
Головна
Назад
Розділи
Важливі
Lite
Пошук
×