5 /5
Based on 5 ratings
100%

Купити квартиру в Дніпрі

2468
Без категорії
2468

У Нікополі створили робочу групу для реалізації проєкту «Перша Гетьманська столиця»

Влада Нікополя ініціювала заходи до 375-річчя початку Української Козацької Держави. Є наміри реалізувати амбітний проєкт «Перша Гетьманська столиця» – створено робочу групу. Про це Nikopolnews повідомляє, посилаючись на пресслужбу Нікопольської міської ради.

11 січня відбулося засідання робочої групи з підготовки проєкту програми «Перша  Гетьманська столиця». Ця робоча група створена за розпорядженням  міського голови Олександра Саюка з метою розроблення і здійснення комплексу науково-дослідницьких, архітектурно-реставраційних, культурно-просвітницьких та фінансово-економічних заходів.

Мета заходів: забезпечення збереження, використання та популяризації пам’яток, розвитку історико-культурних місць Нікополя. Крім того планується відкриття нових туристичних маршрутів та створення сучасної туристичної інфраструктури за підтримки депутатів міської та обласної ради, а також українського парламенту.

На засіданні були присутні заступники міського голови Ірина Харченко і Віталій Журавльов, заступник директора з наукової роботи КЗ «Нікопольський краєзнавчий музей», кандидат історичних наук Мирослав Жуковський, начальник управління гуманітарної політики Таїсія Мамонтова, начальник управління містобудування та архітектури Зоріна Ломова, депутат Нікопольської міської ради Олег Фельдман та інші.

У Нікополі створили робочу групу для реалізації проєкту «Перша Гетьманська столиця» У Нікополі створили робочу групу для реалізації проєкту «Перша Гетьманська столиця»

Українська козацька Держава є однією з історичних форм та етапів Української Державності, про що наголошено у відповідному Указі Президента України від 24 серпня 2021 року «Про День Української Державності». Нікополь є єдиним містом в України, яке походить від Микитинської Січі, що була заснована Військом Запорозьким у 1639 році. Ця пам’ятна дата заснування нашого міста внесена до Статуту територіальної громади Нікополя у 2011 році. Саме тут, у Січі, в 1648 році Б.Хмельницький був обраний великою козацькою радою Гетьманом України і отримав гетьманські клейноди, що стало початком Української козацької держави. Тому є всі підстави вважати Микитинську Запорозьку Січ першою гетьманською столицею Б.Хмельницького, – нагадують у пресслужбі міськраді.

У Нікополі створили робочу групу для реалізації проєкту «Перша Гетьманська столиця»

Олександр Саюк зазначив, що робота створеної робочої групи вимагає якісно нових підходів до вирішення питань збереження та відновлення культурної спадщини Нікополя. Це має актуальне значення, оскільки Верховна Рада України 17 грудня 2021 року ухвалила Постанову про відзначення у 2023 році на державному рівні 375-річчя початку національної визвольної війни українського народу середини XVII століття і початку Української Козацької Держави під проводом Б.Хмельницького. Залишки укріплень Січі виявили під час археологічних досліджень на території міського парку Перемоги у 2002-2007 рр. Вони внесені у перелік пам’яток історично-архітектурного опорного плану Нікополя, оскільки наше місто внесено до Урядового «Списку історичних населених місць України у 2001 році.

Нікопольський художник створив копію легендарної Ікони-Ставротеки

Уродженка Нікополя створила музичний гурт Chornitsa в Ізраїлі (відео)

Мешканка Нікополя створила шахрайське угрупування, яке ошукало громадян на півмільйона гривень (відео)

Корисні посилання дивіться нижче

НСН у Телеграм

To Top
Ще новини ⬇
Головна
Назад
Розділи
Важливі
Lite
Пошук
×