1511
1511

Все, що потрібно знати нікопольцям про субсидії за нових умов

subsydiya

Нікопольцям розповіли про зміни, які відбулися у сфері отримання житлових субсидій, передає Nikopolnews, посилаючись на Нікопольську міську раду.

Зазначається, що 19 травня 2021 року Урядом уточнено умови призначення житлової субсидії на наступний термін з 01.05.2021 року.

Увага, головні зміни! Деяким категоріям домогосподарств (це стосується домогосподарств у яких не відбулось ніяких змін) передбачено автоматичне перепризначення субсидії на новий термін, тобто подавати нову заяву та декларацію не потрібно.

Рішення про призначення субсидії таким домогосподарствам в автоматичному режимі пройматиметься Управлінням лише після отримання інформації від Міністерства фінансів на підставі результатів проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій(наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).

Але залишились домогосподарства, яким субсидію буде призначено тільки за особистим зверненням. Це стосується  наступних категорій:

 • домогосподарствам, яким субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі, тобто через АТ «Ощадбанк» (в таких випадках необхідно обов’язково надати реквізити банківських рахунків для виплати субсидії на наступний термін у готівковій формі);
 • домогосподарствам, яким субсидія була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації;
 • орендарям житлових приміщень та внутрішньо переміщеним особам.

Кому субсидія не призначається

З 01.05.2021 року субсидія не призначається, якщо будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства:

 • Протягом року перед зверненням про призначення субсидії купив земельну ділянку, квартиру (будинок), інше нерухоме майно, транспортний засіб (механізм), цінні папери та інші фінансові інструменти, віртуальні активи, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму, яка на дату операції перевищувала 50 тис. грн.
 • На дату призначення житлової субсидії має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти, загальна сума яких перевищує 100 тис. грн. на 1 січня року, в якому призначається житлова субсидія (до змін було 25 прожиткових мінімумів, або 56 750 гривень).
 • Протягом року перед зверненням за субсидією здійснив операції з купівлі іноземної валюти (готівкової чи безготівкової), а також банківських металів на суму, що перевищує 50 тисяч гривень.
 • Також житлова субсидія не призначається, якщо хтось із повнолітніх членів сім’ї не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного, і таким чином, за інформацією Державної податкової служби та Пенсійного фонду, не мав жодних доходів, що враховуються при призначенні субсидій. Або ж мав середньомісячний сукупний дохід, що не перевищував розміру мінімальної заробітної плати. Також субсидію не призначать, якщо за таку особу не сплачено мінімальну суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
 • Ще одне обмеження пов’язане з перебуванням осіб зі складу домогосподарства або членів їх сімей за кордоном сукупно понад 60 днів за рік.
 • Субсидію не призначать, якщо у власності осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів сім’ї зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (фактичного місця проживання) є більше ніж одне житлове приміщення (квартира, будинок).

Прийнятими змінами уточнено, що житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності, а також ті, які знаходяться в сільській місцевості не враховуються при визначенні права на отримання субсидії.

На право отримувати субсидії як і раніше вплине наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (340,0 грн.). За наявності такої заборгованості субсидія не призначається.

На сьогодні Управлінням вже записано на прийом близько 6 тисяч громадян. Якщо у Вас немає обмежень, зазначених в п. 1-7, не відбулось ніяких змін, що впливають на право отримувати субсидію, звертатись до Управління не потрібно.

Але, якщо Ви в чомусь не впевненні, у Вас змінились паспортні дані, місце реєстрації, Ви одружились та інше, звертайтесь до Управління в час, який зазначений в талоні на прийом.

Про терміни перепризначення субсидії буде повідомлено пізніше.

Автоматичне перепризначення субсидії на неопалювальний сезон буде здійснено Управлінням тільки після отримання відповідного програмного забезпечення, інформації від підприємств-надавачів комунальних послуг про заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги, інформації про отримані доходи від Державної податкової служби та Пенсійного фонду України, верифікації від Міністерства фінансів. Перепризначення субсидії відбудеться не раніше  червня, в крайньому випадку в липні.

Які зловживання з отриманням субсидій виявлялись під час верифікації?

Під час верифікації (перевірки) законності отримання субсидій в минулому періоді її отримання, були виявлені такі найпоширеніші способи зловживань:

 • подання недостовірних даних про склад домогосподарства або приховування інформації про зміну складу сім’ї;
 • ненадання інформації про здійснення одномоментно покупок на суму понад 50 000 грн. (транспортних засобів та іншого майна).

Сума субсидії, перерахованої надміру внаслідок подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається в повному обсязі за вимогою Управління до Державного бюджету.

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про склад сім’ї,  доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

В результаті проведених перевірок в 2020 році 60 отримувачів субсидії, які надали недостовірну інформацію при призначенні субсидії, повернули до Державного бюджету 216,3 тис. грн.

У разі коли громадяни добровільно не повертають надміру отриману суму субсидії, питання про її стягнення вирішується у судовому порядку.

Враховуючи що більшій частині громадян субсидію буде подовжено автоматично, їм радять своєчасно повідомляти про будь-які зміни.

 

Якщо у Вас немає вищезазначених обмежень, не відбулось ніяких змін, що впливають на право отримувати субсидію, звертатись до Управління не потрібно.

Якщо Ви в чомусь не впевнені, отримати необхідну інформацію можна за телефоном (066) 9483106.

За інформацією звертатись за телефонами 066 9483106, 099 5408535.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Як нікопольцям отримати залишок безготівкової субсидії

 

To Top