У Нікополі 60 родин повернули субсидії державі

У Нікополі 60-ти отримувачам довелося повернути субсидії державі після проведених перевірок. Все через виявлену недостовірну інформацію, яку городяни надали під час оформлення державної допомоги, передає Nikopolnews, посилаючись на Управління соціальної політики Нікопольської міської ради.

Загальна сума повернутих державі коштів за 2020 рік склала 216 300 гривень.

Які зловживання з отриманням субсидій виявлялись під час верифікації?

Під час верифікації (перевірки) законності отримання субсидій в минулому періоді її отримання, були виявлені такі найпоширеніші способи зловживань:

  • подання недостовірних даних про склад домогосподарства або приховування інформації про зміну складу сім’ї;
  • ненадання інформації про здійснення одномоментно покупок на суму понад 50 000 грн. (транспортних засобів та іншого майна).

В управлінні зазначають, що сума субсидії, перерахованої надміру внаслідок подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається в повному обсязі за вимогою Управління до Державного бюджету.

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про склад сім’ї,  доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

У випадках, коли громадяни добровільно не повертають надміру отриману суму субсидії, питання про її стягнення вирішується у судовому порядку.

Враховуючи, що більшій частині громадян субсидію буде подовжено автоматично, радимо їм своєчасно повідомляти про будь-які зміни.
Якщо у Вас немає вищезазначених обмежень, не відбулось ніяких змін, що впливають на право отримувати субсидію, звертатись до Управління не потрібно.
Якщо Ви в чомусь не впевнені, отримати необхідну інформацію можна за телефоном (066) 9483106, – нагадують в управлінні.

А також ще раз звертають увагу на те, які категорії громадян не зможуть отримати допомогу згідно нових умов, якими передбачено додаткові обмеження в її отриманні.

Право на субсидію втратять сім’ї, якщо будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства:

  • не має доходів і при цьому ніде не навчається, не працює та не має статусу безробітного;
  • декларує відсутність доходу і при цьому перебував за кордоном понад 60 днів (за винятком перебування там на лікуванні, у відрядженні, догляду за дитиною до 3 років);
  • придбав квартиру, земельну ділянку, транспортний засіб (крім мопеда або причепа), товари довгострокового використання або здійснив купівлю-продаж валюти та банківських металів протягом року до звернення за субсидією на суму понад 50 000 грн.;
  • має банківський депозит у сумі понад 100 000 грн.;
  • має автомобіль, якому менше 5 років з дати випуску або має два і більше автомобілів, з дати випуску якого пройшло менше 15 років;
  • має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартира, будинок) – житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності, а також ті, які знаходяться в сільській місцевості не враховуються при визначенні права на отримання субсидії.
  • має заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг та з оплати аліментів понад три місяці (340,0 грн.);
  • не повернув до бюджету незаконно отриману субсидію за попередній період.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Як нікопольцям отримати залишок безготівкової субсидії

To Top