Діти з синдромом Дауна із Нікополя навчаються музиці онлайн в рамках всеукраїнського проекту

В Україні розпочав роботу експериментальний музичний арттерапевтичний онлайн-гурток в рамках проєкту «Музика – важлива. Музика – можлива» для дітей з синдромом Дауна та їхніх рідних братів і сестер. Вже почали навчання музиці «сонячні» діти з різних регіонів країни, в тому числі і з Нікополя. Про це Nikopolnews повідомляє, посилаючись на Фейсбук-сторінку ВБО «Даун Синдром».

Завдяки цьому проєкту у дітей хочуть розвинути потенціал до музикування, який допоможе їм спілкуватися з людьми через музику. Крім того, даною ініціативою бажають привернути увагу педагогів з музики, які часто не знають, як працювати з такими дітьми.

Ініціативу започаткувала благодійна організація «Даун Синдром» за підтримки Українського культурного фонду.

Музикування для дітей з синдромом Дауна – це не лише творчість та самовираження, а й потужний терапевтичний інструмент, що розвиває ритміку, комунікативні навички та внутрішній самоконтроль, що своєю чергою сприяє можливості соціалізації та самореалізації у суспільстві, – кажуть у ВБО «Даун Синдром».

Загалом у групі займатимуться 16 дітей – наймолодшому учаснику групи лише 4 роки, найстаршим – 14. Однак у гуртку зможуть займатися не лише діти з синдромом Дауна, а і їхні молодші чи старші брати та сестри. Це зробили для того, аби у сім’ї не виникала дисгармонія через перетягування уваги батьків з однієї дитини на іншу.

Було помічено, що в сім’ях, де виховується дитина з інвалідністю, дуже часто саме цій дитині приділяється більше часу та уваги батьків. Відповідно, інші діти родини страждають через нестачу цієї уваги, – зазначають організатори.

Заняття будуть постійно адаптуватися музичними педагогами, також будуть залучені корекційний педагог та психолог, які проводитимуть супервізії та інтервізії для батьків та вчителів, задля корекційної роботи з розвитком дитини через музикування.

В Україні вперше у рамках проєкту розроблять педагогічні рекомендації по знайомству з музикуванням дітей з синдромом Дауна для працівників музичного і педагогічного напрямків та інших зацікавлених осіб. Усі охочі зможуть долучитися до 2 онлайн-зустрічей, де музичні педагоги поділяться досвідом та дадуть відповіді на питання.

У ВБО «Даун Синдром» повідомили, що перше заняття вже відбулось й під час нього педагоги познайомилися з дітьми та батьками, учасники гуртка також встигли ознайомитися з деякими музичними інструментами.

Фахівці, які працюють з дітками у рамках проєкту, зазначають, що вкрай важливо насамперед створити атмосферу довіри, прийняття та взаєморозуміння між дітьми та педагогами за допомогою музики. Тому що саме від цього залежатиме як процес навчання, так і його результат.

До занять окрім Нікополя долучилися діти з Києва, Полтави, Тернополя та Арбузинки (Миколаївська область).

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

У Львові презентували книги в рамках проекту «Львів-Нікополь: творча співдружність»

Проєкт «Вікна», що народився у Нікополі, став всеукраїнським

У Нікополі реалізували другий проєкт «Бюджету участі-2021» (фото)

To Top