Проєкт «Вікна», що народився у Нікополі, став всеукраїнським

Керамічний проект «Вікна» був народжений у Нікополі декілька років тому, а тепер його розширили на всю Україну, передає Nikopolnews, посилаючись на Суспільне.

Журналісти нагадують, що проєкт “Вікна” бере свій початок з міста Нікополь, де кілька років тому в майстерні з дітьми працювали В’ячеслав Гуденок і Тетяна Максимчук. Тоді учні 19-ти шкіл міста у своїх виробах показали, яким вони бачать Нікополь. Переїхавши під Київ, митці вирішили розширити проєкт.

“Ми з друзями вирішили, що можемо реалізувати такий проєкт на всю Україну, щоб до нього долучилися дітки з різних міст України, щоб показати вже в Києві, де більше глядачів, ніж у Нікополі. Цей проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду”, – розповів В’ячеслав Гуденок.

Усього в проєкті “Вікна” залучені понад 300 учасників з 16 міст України. За словами організаторів, художня освіта для участі не обов’язкова, вітається креативність.

Сумські школярі працюють над композиційними плиточками

Коли діти у різних містах України завершать роботу над своїми плиточками, їх об’єднають в єдине керамічне панно розміром 15 м² і розмістять його на одній зі стін у Києві. Загалом планують зібрати 375 таких плиточок.

“Композиція, яку ми плануємо складати, буде з таких плям композиційних, які надійдуть до нас з 15 міст України. Між ними будуть з’єднувальні композиційні плиточки, які будуть об’єднувати це в суцільну композицію. Саме за цим стоятиме наше завдання як авторів, як кураторів”, – розповіла художня кураторка проєкту Тетяна Максимчук.

Представити панно у Києві, в “Експоцентрі України”, організатори планують восени.

Нагадаємо, у Нікополі панно з дитячих робіт розмістили на стінах Краєзнавчого музею.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

У Нікополі реалізували другий проєкт «Бюджету участі-2021» (фото)

У центрі Нікополя встановлюють новий арт-об’єкт (фото)

Де у Нікополі зараз ремонтують дороги (фото)

 

To Top