Початок будівництва залізниці біля Нікополя – краєзнавець назвав дату і показав фото

Краєзнавець Леонід Ігнатенко назвав точну дату початку будівництва гілки Катеринославської дороги (ині Придніпровської залізниці) у напрямку Нікополя, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на сторінку Леоніда Ігнатенка у Фейсбуці.

В своїх висновках краєзнавець спирається на архівне фото, зроблене нікопольським фотографом в той день, коли почали будувати вказану гілку залізниці. Знімок було знайдено на одному з онлайн-аукціонів. Його автор – нікопольський фотограф кінця 19 – початку 20 століть Беліков.

Знімок підписано наступним чином:

′′ВІДКРИТТЯ РОБІТ ДРУГОГОЇ ЕКАТЕРИНИНСЬКОЇ ЗАЛІЗНИЦІ. ДОРОГИ НА 93-Й ВЕРСТІ БІЛЯ НІКОПОЛЯ. 23 травня 1901 року (фото БЕЛІКОВА в Нікополі).

То ж, залізницю у Нікополі почали будувати з 23 травня 1901 року! – пише Леонід Ігнатенко.

Він уточнює, що у 1904 році було завершено будівництво другої секції Катерининської залізниці, яка об ‘ єднала Кривий Ріг та Олександрівськ (нинішнє Запоріжжя). Разом з ним відкрили Нікопольську станцію.

“… Важливим етапом у житті Катеринославської дороги  стало будівництво так званої другої Катерининської залізниці на напрямку Долгинцево – Нікополь – Запоріжжя – Волноваха, загальною довжиною 582 кілометрів. Будівництво доріг у цьому напрямку здійснювалося окремим управлінням будівництва під загальним керівництвом начальника інженера Б.А. Ріппаса “, – йдеться в книзі авторів Кучеренко І. Я., Сокиркін А.С. /”Придніпровська залізниця”. Дніпропетровськ. Видавництво ′′ Промінь “- 1973 рік.

Щоправда, тут датою початку будівництва вказується 1902 рік, а фото, оприлюднене Леонідом Ігнатенком спростовує цю інформацію.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Між Нікополем і Запоріжжям запускають модернізовану електричку

Як виглядає всередині модернізована електричка Нікополь-Запоріжжя (фото)

Сьогодні до Нікополя прибудуть учасники пробігу «Схід і Захід разом» (фото, відео)

Нікополь у пресі 1949-1953 рр.: цікаві факти про життя міста

To Top