У Нікополі перетворили сміття на 2500 гривень для хворого хлопчика, або як подолати сміттєвий колапс

Бачите, на узбіччі лежить пляшка? Це сміття. Яке може приносити користь. У Нікополі вже більше року реалізується проект «Веселий сміттяр», ініціатори якого перетворюють сміття на гроші. А гроші направляють на благодійність. Nikopolnews детальніше розповість про проект і про гарні його перспективи.

Родина Ліни і Андрія Фролових самотужки робить дуже важливу справу. Як з точки зору екології, так і з точки зору благодійності. Вони збирають вторинну сировину, потім здають її, а виручені кошти передають людям, що потребують допомоги. Бажаючих приєднатися до проекту у Нікополі стає все більше. Таким чином кількість сміття зменшується, а суми стають суттєвішими.

На днях Ліна Фролова повідомила, що завдяки підтримці і небайдужості нікопольців їм вдалося переказати 2500 гривень для дворічного Ростислава Гридасова, який бореться з онкологічною хворобою. Ці кошти родина Фролових виручила від сдачі вторинної сировини. Тільки уявіть: а могли ж просто пляшки лежати на узбіччі!

Ліна Фролова

Шановні друзі! Сьогодні завдяки вашій підтримці і небайдужості ми переказали від збору вторинної сировини 2500 грн для Гридасова Ростислава. Бажаємо маленькому хлопчику побороти хворобу якнайшвидше. А всім нашим благодійникам – величезна вдячність! Особливо вдячні Артему Сторчаку за можливість здавати вторинну сировину за оптимальну ціну, –написала Ліна Фролова.

А директорка благодійного фонду «Дітям Нікополя», з яким співпрацює «Веселий сміттяр», вважає, що було б гарно цей проект поширити у масштабах міста. На думку Маргарити Горбаненко, це могло б розв’язати проблему сміття, у якому потопає Нікополь.

Маргарита Горбаненко

Маргарита Горбаненко пише:

Місто задихається від надлишкової кількості сміття. Взимку це гілки дерев, навесні і влітку – бур’ян, органічні залишки, будівельне сміття, восени-листя! Влада шукає можливості оптимізувати процеси вивезення, утилізації. А давайте поглянемо на цю проблему з іншої сторони. Простий приклад. Від свята зимового Миколая  2019 року звичайна нікопольська родина Фролових вирішила, що екологія та благодійність можуть іти поряд і робити масу добрих справ, а благодійний фонд “Дітям Нікополя”  вже робив спроби встановити контейнери – “Рибки”, щоб збирати пластик на міському пляжі. Аж взимку наші бажання об’єднались, і Ліна та Андрій Фролови стали ініціаторами і постійними виконавцями проекту  «Веселий сміттяр”. На сьогоднішній день по місту встановлено 6 контейнерів для збору пластику. За півтора року зі сміття Ліна та Андрій реінкарнували 30 000 гривень на допомогу  “Дітям Нікополя”. Тридцять тисяч гривень, яких би не було, якби не відповідальні, ініціативні, небайдужі Ліна та Андрій. Скільки кубометрів, скільки причипів того пластикового сміття пішло не в сміттєві баки, на скільки менше довелося працювати компанії “Уберу”? Фонд ” Дітям Нікополя” бачить всі вигоди такого проекту та намагався його розширити чи за допомогою гранту, чи за допомогою інших видів фінансування, але поки ми не бачимо зацікавлення з боку влади.  Ми бачимо, що влада намагається вирішити питання  традиційним шляхом – підвищити ціни на послуги, а ми пропонуємо піти шляхом максимальної переробки відходів  на ДОХОДИ. З пластиком, склом, папером вже зрозуміло… Нікополь готовий до сортування пластику, збору макулатури, скла, тетрапаків. А от осіннє листя, гілки, бур’ян можна звозити  у компостні ями  та отримувати гумус, який  так потрібен в рослинництві.  Каліфорнійські хробачки залюбки нам нададуть таку послугу. Доречі  КП “Паркове господарство” могло би цим і займатись та вирощувати розсаду  декоративних рослин і квітів не тільки для міста, а й на продаж.  Як вважаєте на скільки зменшиться об’єм сміття, що вивозиться обслуговуючою компанією? Скільки додаткових робочих місць, зарплатні працівникам, податків до бюджету, естетичного задоволення городян можливо отримати, якщо піти одразу ЕКОЛОГІЧНИМ шляхом сучасної, відповідальної громади?

Підтримуєте?

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

У Нікополі 2-річний хлопчик потребує термінової допомоги

У Дніпрі 4-річний хлопчик помер після падіння у фонтан

Нікополець склав п’ять книжок з історії України цікавого формату (фото, відео)

To Top