11 ілюстрацій про Нікополь, нікопольців та Каховське водосховище від місцевих митців зібрав і оприлюднив сайт культури і мистецтв «Нікополь-АРТ», передає Nikopolnews.
Зазначається, що ці ілюстрації створювалися протягом другого року великої війни – дуже складного для Нікополя. Адже місто втратило своє «море». Крім того, не припинялися ворожі обстріли, а останнім часом стали ще сильнішими.
Страждання рідного краю та життя попри всі складнощі знайшли своє відображення в роботах митців.
11 ілюстрацій про Нікополь, нікопольців та Каховське водосховище
9 червня 2023 року, через три дні після катастрофи, учень Олексіївського ліцею Покровської сільради Ярослав Савенко присвятив ілюстрацію підриву Каховської ГЕС.
Я не зміг залишитися осторонь того що відбувається в моєму рідному краю. В цій картині я намагався передати масштаб всієї трагедії, – розповів він
Згодом, художниця з Нікополя Наталя Буцикіна намалювала картину ЗАЕС.
Протилежний берег Каховського водосховища, яке вже майже зникло. Саме на нього постійно спрямовані усі погляди і думки людей Нікополя та усього світу. Сьогодні, коли бачимо купу нових та стрімких подій, держава-агресор ще більше обстрілює моє місто. Постійна загроза артобстрілів та небезпека ядерного терору, важкі наслідки техногенної катастрофи, повʼязаної з підривом Каховської ГЕС…, – розповідала про свою роботу талановита художниця
Три арти рідному місту Нікополь та його мешканцям присвятила Юлія Пишна. Перший свій арт вона присвятила Нікополю.
Мене не було вдома майже півтора року. І коли ти знаходишся за 1000 км і читаєш новини з дому, здається, що життя у місті зупинилось. Моє здивування було дуже великим, коли я повернулась і побачила, що попри все, попри щоденні постріли, підрив ГЕС, загрозу атомної катастрофи моє місто і люди в ньому продовжують жити своє життя. У кожного своя причина знаходитись тут. Але тут і зараз я знаю, що в Нікополі і справді живуть незламні люди, – підписала роботу дівчина.
Другий арт Юлія Пишна присвятила янголам-охоронцям Нікополя.
Зараз багато де звучить: «У кожного свій фронт. Політичний, інформаційний, творчий і т.д.». Але я категорично не згодна. Фронт – один. Це там, де українці які не були народжені для війни, у яких було своє життя «до», віддають його заради нашої волі. Заради Незалежної України. Фронт один. І на мою думку, ми в неймовірному боргу перед нашими воїнами. Перед всіма, хто взяв на себе відповідальність, в руки зброю і пішов захищати свій дім. Безмежне дякую, – підписала роботу дівчина
А третій свій арт Юлія Пишна створила на честь Героїв-рятувальників
11 жовтня 2023 року ворог завдав ракетного удару по Нікопольській гімназії. Внаслідок чого зруйнувалась будівля. Загинуло чотири людини. Ще двоє – поранено. Викладач Центру освіти й школи мистецтв Катерина Яценко-Веремеєнко присвятила малюнок наслідкам ракетного удару по Нікополю.
А от ілюстрацію Каховському водосховищу під назвою “Висохло море…” присвятив художник Віктор Стороженко.
Також Віктор Стороженко створив ілюстрацію, присвячену безводному Нікополю.
Юна художниця Аріна Жбанчик намалювала картину “Нікополь незламний” і подарувала її меру міста Калуш. В представленій роботі Аріна хотіла зобразити саме незламність рідного міста, їй хотілося показати, що Нікополь живе своїм життям, незважаючи на щоденні атаки і прильоти.
Саме цей будинок закарбувався в пам’яті, бо через нього ми регулярно ходили у наш Будинок дитячої та юнацької творчості, – розповіла Аріна
У січні 2024 року ілюстрацію місту Нікополь присвятив Петро Суниця.
У лютому редакція сайту Nikopolnews присвятила малюнок незламному місту Нікополь, створений за допомогою Штучного Інтелекту.
“… На дальньому фоні ЗАЕС. Так, це сучасна споруда, але її бачить кожен, хто приїжджає у Нікополь. Ця панорама, така собі візитівка міста.
Дві ЧАЙКИ. Одна в Дніпрі, інша над ним. Натяк на козацьку історію нашого краю.
Символ України – пшениця. І Нікопольщина не є виключенням.
Вбрання. – Біла сорочка з золотим орнаментом у вигляді колосся пшениці. Вуха прикрашають сережки у вигляді скіфської пекторалі, що теж символізує наш регіон. Капелюх я бачив саме таким. Мені здається, що саме таке вбрання має дуже доречний вигляд, враховуючи кліматичні особливості нашого регіону. Поле, пекуче сонце… Простий повсякденний капелюх, оформлений символічними кольорами України”, – пояснив засновник сайту Володимир Заграничний
Ще новини Нікополя: Нікополь сьогодні і рік тому: що змінилося, які очікування – 5 питань мешканцям і владі