Купити квартиру в Дніпрі

339
339

Врожай фруктів у Нікополі і районі буде меншим через дощі – співзасновник садівничого господарства

Врожай фруктів у Нікополі і районі буде меншим через дощі - співзасновник садівничого господарства

Врожай фруктів у Нікополі і районі буде меншим через дощі у цьому році. Про таке розповів журналу «Садівництво по-українськи» співзасновник садівничого господарства агрофірми «Сади України» Володимир Шерстюк, чиї кісточкові та зерняткові сади розташовані поблизу Нікополя, передає Nikopolnews.

За весну, що минула, у Нікопольському районі випали рекордні 200 мм опадів якраз під час цвітіння.

«Зараз вологозабезпеченість у метровому шарі ґрунту – 80%, хоча оптимальним і достатнім вважаються 75%, – зазначив він. – Тобто вологи вистачає, але, як у медалі, тут є інша сторона. Дощі не питали, коли йти, і робили це у цвітіння, – в результаті бджола практично не працювала. Щороку для запилення ми запрошуємо бджолярів – ставимо 500 вуликів на садок. Але через слабке запилення і зав’язуваність вийшла слабенька, отже врожайність буде не дуже».

Втім Шерстюк вважає, що цього року великий урожай і не потрібен, аби не перевантажувати ринок плодами.

За деякими культурами господарство зробило навесні та початку літа дві позапланові фунгіцидні обробки. По кісточковій групі (черешня, персик, абрикос та слива) довелося працювати проти моніліозу додатково ще два рази.

«По парші на яблуні також необхідно додатково працювати, тому що препарати стробірулінової групи, які ми зазвичай використовуємо, не діяли в таких умовах, – розповідає Шерстюк. – На черешні теж рано щось повисипало на кшталт кокомікозу – теж довелося робити одну обробку».

Ще новини Нікополя і району: Вирощену на Нікопольщині городину продають на ринках Запоріжжя (фото)

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×