Деяким нікопольцям доведеться повернути субсидії державі

Декому з нікопольців, яким було призначено субсидії, доведеться повернути виплати державі. Щотижня у місті виявляють таких осіб, повідомляє Управління соціальної політики Нікопольської міської ради, передає Nikopolnews.

Управлінням соціальної політики ще наприкінці червня на підставі результатів верифікації, наданої Міністерством фінансів проведено автоматичне перепризначення житлової субсидії на наступний термін.

Отримувачі субсидії були перевірені на:

 • наявність у осіб зі складу домогосподарства та членів їх сімей у власності двох і більше житлових приміщень,
 • наявність депозитів, що перевищують 100 тис. грн.,
 • купівлю валюти на суму більше 50 тис. грн.,
 • наявність транспортного засобу , з року випуску якого минуло менше 5 років,
 • більше одного транспортного засобу, з року випуску якого минуло менше 15 років,
 • купівлю товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тис. грн.

Якщо домогосподарство після перевірки Міністерством фінансів України потрапило під зазначені обмеження, то права на субсидію з 01.05.2021 року такі домогосподарства не мають, про що їм надіслані відповідні повідомлення.

Проаналізувавши звернення громадян до Управління, щодо уточнення інформації про призначену субсидію, з’ясовано, що надана Міністерством фінансів інформація виявилась неповною, в результаті чого громадяни, в разі неповідомлення ними Управління про вищезазначені обставини, змушені будуть повертати до Державного бюджету суми зайво нарахованої субсидії.

В управлінні нагадують, що відповідно постанови №505 від 19.05.2021 року “Деякі питання призначення житлових субсидій”, громадяни, яким житлову субсидію з 01.05.2021 року призначено в автоматичному режимі, без звернення, мають повідомити Управління про наявність в них умов, за яких житлова субсидія не призначається.

Крім того, Управлінням щомісячно отримуються рекомендації щодо правомірності виплат субсидій громадянам. Тому, якщо на момент автоматичного розрахунку субсидії з 01.05.2021 року не було інформації про обмеження права на отримання субсидії, в подальшому такі домогосподарства в будь-якому разі будуть виявлені і будуть змушені повертати до бюджету зайво отримані кошти.

З початку липня щотижня у Нікополі в середньому виявляється 6 домогосподарств, які не мають права на призначення субсидії. Враховуючи що на неопалювальний сезон суми призначеної субсидії невеликі, а також можуть дорівнювати 0,00 грн., то після автоматичного перерахунку на опалювальний період розмір субсидії зросте, а відповідно  зросте і  сума переплати.

За адресою subsidii.ioc.gov.ua є змога ввести свою поштову адресу і дізнатися чи призначено  субсидію та який її розмір за опалювальний й неопалювальний сезони.

До 1 ВЕРЕСНЯ НЕОБХІДНО ПОВІДОМИТИ про наявність умов, за яких житлова субсидія не призначається, зокрема:

будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у власності:

 • транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше 5 років (крім мопеда і причепа);
 • більше ніж один транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);
 • більше ніж одне житлове приміщення (крім житла, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності, розташованого в сільській місцевості, на тимчасово окупованій території або житла, не придатного для проживання при наявності відповідного акту);
 • на депозиті (депозитах, рахунках) має кошти, що сумарно перевищують 100 тис. грн.
 • будь-хто із складу домогосподарства або члени їх сімей протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії/ призначенням житлової субсидії без звернення здійснив на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. грн. здійснив придбання, оплату, внесок, здійснив операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень.

Якщо вам призначено субсидію, але ви впевнені, що підпадаєте під обмеження, за яких вона не призначається, або маєте сумніви, просять не зволікати із інформуванням управління соціальної політики задля найшвидшого визначення права домогосподарства на житлову субсидію та для упередження надміру виплаченої суми субсидії, яка в подальшому може підлягати поверненню.

Телефон для консультацій 0669483106.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Нікопольцям почали перераховувати субсидії

309 дітей у Нікополі отримають по 2 тисячі до 1 вересня: що потрібно знати

Поліція Нікополя запрошує на роботу: вакансії і вимоги

 

 

To Top