Як у швейній майстерні Нікополя відшивають одяг для військових, розповіли журналісти сайту «Суспільне». Повідомляє Nikopolnews.
У Нікополі волонтери шиють для військових усе: від спідньої білизни до нош для транспортування поранених. Нині почали робити осінній утеплений одяг. Кількість відправленої допомоги на фронт вже перестали рахувати.
Закрійниця Олена Сита показує сорочку, яку розробила разом з напарницею. Розповідає, працює у дитячому садочку, але має 30-років кравецького досвіду. Тому з лютого 2022-го весь вільний час проводить на виробництві. Каже: роботи вистачає.
«За день можна накроїти й 20 штанів й 20 убаксів, який запит є», — говорить вона.
Власне виробництво 12 нікопольчанок розгорнули в одній кімнаті. У частині приміщення роблять лекала, а в іншій – відшивають екіпірування.
Як у швейній майстерні Нікополя відшивають одяг для військових: відео
Частини вирізаних деталей у готовий виріб зшиває Олена. Жінка працює у страховій компанії, а з початку повномасштабного вторгнення побачила оголошення про необхідність швачок, тому теж долучилась до роботи. Розповідає, її син та невістка зараз боронять Україну. Для них також шила одяг.
«Кожен день тут, в цеху. Плитоноски, розвантажувальні жилети, от хлопцям жакети, штани тепліше тільки, от тільки починаються холоди», — говорить швачка.
Співзасновниця благодійного фонду Руслана Ізюменко говорить: виготовляють і адаптивний одяг на липучках для поранених військових.
«Піжами ми робимо, футболки, спідню білизну на липучках, щоб можна було надати допомогу пораненим», — каже вона
А ще, розповідає, зараз військові потребують медичних нош. Руслана зазначає: всі матеріали закуповує власним коштом та за донати.
Зараз волонтерки починають відшивати осінній одяг. Олена Чумак каже, що лекала роблять за стандартами НАТО. Додає, за півтора року роботи почали брати й індивідуальні замовлення.
- Ще новини Нікополя: Як у Томаківці люди живуть без централізованого водопостачання (відео)
- Читайте також: Субсидія на комунальні послуги – які норми витрачання електроенергії для оформлення пільги