5 /5
Based on 5 ratings
100%

Купити квартиру в Дніпрі

1535
1535

У Нікополі зафіксували сказ тварин та ввели карантинні обмеження

У Нікополі зафіксували сказ тварин та ввели карантинні обмеження. Про це йдеться на офіційному сайті міської ради, передає Nikopolnews.

«Інформуємо, у місті Нікополі офіційно підтверджено спалах сказу у тварини, відповідно до результатів дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 003084 від 08.11.2023 року», йдеться у повідомленні.

З метою нерозповсюдження спалаху сказу Нікопольська міська державна надзвичайна протиепізоотична комісія ухвалила рішення про запровадження карантинних обмежень з 9 листопада 2023 року по 9 січня 2024 року (за умов виконання усіх протиепідемічних заходів та відсутності повторних спалахів).

Окрім того, визначені межі неблагополучної на сказ території (спалаху хвороби): від перехрестя вул. Шевченка-Першотравневої, перехрестя вулиць Першотравневої-Патріотів України, перехрестя вул. Патріотів України-Преображенської та перехрестя вулиць Преображенської-Шевченка. А також ввели карантинні обмеження.

d1a41d8fadb8af21ec3d6ced99ce6d14 XL

У Нікополі зафіксували сказ тварин та ввели карантинні обмеження

 • Обов’язкова вакцинація всього сприятливого до сказу поголів’я (собаки, коти, інші тварини). Вакцинація проводиться фахівцями Нікопольської районної державної лікарні ветеринарної медицини безкоштовно.
 • Встановлюється нагляд за тваринами підозрілих у заражені на сказ, проводитися їх ізоляція та щеплення антирабічною вакциною відповідно до схеми вакцинації.
 • Тварин хворих на сказ або підозрілих у захворюваності на сказ – умертвити. Заходи виконуються фахівцями Нікопольської районної державної лікарні ветеринарної медицини спільно з представниками Нікопольського районного управління поліції ГУНП України в Дніпропетровській області.
 • На всій території міста Нікополя забороняється проведення виставок, виводок собак, вивезення за його межі собак, котів і диких тварин.
 • Власникам собак, котів та інших тварин, які знаходяться за межами визначеної неблагополучної на сказ території (спалаху хвороби) рекомендували провести вакцинацію тварин від сказу.

Телефон для довідок: 099 459 39 58 (графік роботи з 8.00-17.00, понеділок-п’ятниця).

251361 skaz2 new 960x380 0

Водночас мешканцям Нікополя нагадали шляхи передачі сказу від тварини до людини. Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:

 • укус;
 • подряпину та мікроушкодження шкіри;
 • потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки.  Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини. Зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.

Якщо вас укусила чи лизнула безпритульна або дика тварина, треба негайно звернутися до лікаря.

Симптоми сказу

У людини інкубаційний період сказу, як правило, триває 1–3 місяці, але може варіюватися від одного тижня до року, залежно від низки факторів:

 • місця, кількості й глибини укусів (найнебезпечніші укуси в обличчя та голову загалом);
 • кількості й активності вірусу, що потрапив у рану;
 • віку постраждалого (діти вразливіші за дорослих).

Початкові симптоми сказу — підвищення температури та біль, а також незвичні або незрозумілі відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження.

Після появи симптомів захворювання практично завжди закінчується летально. У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку.

Корисні посилання дивіться нижче

НСН у Телеграм

To Top
Ще новини ⬇
Головна
Назад
Розділи
Важливі
Lite
Пошук
донат
×