У Нікополі 4-річний хлопчик випав з вікна квартири

У Нікополі 26 липня стався нещасний випадок з маленькою дитиною. Чотирирічний хлопчик випав з вікна квартири, повідомляє, посилаючись на власні джерела, видання ДніпроЧас, передає Nikopolnews.

Дитина випала з вікна квартири на 2-му поверсі. Він сперся на москітну сітку, яка не витримала. В результаті падіння дитина отримала тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми, перелому лобної кістки, забиття головного мозку. Стан хлопчика важкий, він госпіталізований в КП “Дніпровська обласна дитяча лікарня”.

У теплу пору року багато батьків забувають про те, що відкрите вікно може бути смертельно небезпечно для дитини.

Кожен рік від падінь з висоти гине величезна кількість дітей. Будьте пильні!

 1. ніколи не тримайте вікна відкритими, якщо вдома дитина! Вам здається, що Ви поруч, але секунда, на яку Ви відвернетеся, може стати останньою в житті Вашої дитини!
 2. ніколи не використовуйте антимоскітні сітки – діти спираються на них і випадають разом з ними назовні!
 3. ніколи не залишайте дитину без нагляду!
 4. встановіть на вікна блокатори, щоб дитина не могла самостійно відкрити вікно!

Падіння з вікна – є однією з основних причин дитячого травматизму і смертності, особливо в містах. Діти дуже вразливі перед розкритим вікном через природну допитливість.

У будинку, де є дитина до 11 років – НЕОДМІННО повинні стояти хоча б фіксатори – це мінімальний захист, бо дитина може відкрити вікно і сама.

Як захистити дитину від падіння з вікна?

 1. Більшість випадків падіння відбувається тоді, коли батьки залишають дітей без нагляду. Не залишайте маленьких дітей самих.
 2. Відсуньте від вікон усі види меблів, щоб дитина не могла залізти на підвіконня.
 3. НІКОЛИ не розраховуйте на москітні сітки! Вони не призначені для захисту від падінь! Навпаки – москітна сітка сприяє трагедії, бо дитина відчуває себе за нею в безпеці і спирається як на вікно, так і на неї. Дуже часто діти випадають разом з цими сітками.
 4. По можливості, відкривайте вікна зверху, а не знизу.
 5. Ставте на вікна спеціальні фіксатори, які не дозволяють дитині відкрити вікно більш, ніж на кілька дюймів.
 6. Захистіть вікна, вставивши віконні решітки. Решітки захистять дітей від падіння з відкритих вікон.
 7. Якщо ви показуєте щось дитині з вікна – завжди міцно тримайте її, будьте готові до різких рухів малюка, тримайте долоні сухими, не тримайте дитину за одяг.
 8. Якщо у вас немає можливості прямо зараз встановити фіксуюче і страхове обладнання, ви легко можете просто відкрутити викруткою болти, що кріплять рукоятки і прибрати їх вище, використовуючи по мірі необхідності і відразу виймаючи після використання.

Зверніть увагу:

* Якщо ви встановлюєте грати на весь розмір вікна, повинен бути спосіб швидко відкрити її в разі пожежі! (Це особливо необхідно, коли фахівці МНС виймають людей з палаючого будинку сходами, батутами, або коли врятуватися можна лише крайнім заходом – незахищеним стрибком з вікна). Решітка повинна відкриватися на навісках і замикатися навісним замком. Ключ вішається високо від підлоги, біля самого вікна, на цвяшку, так, щоб підліток і дорослий змогли швидко відкрити вікно за 30-60 секунд при гострій необхідності. Не заварюйте гратами вікна наглухо, це може коштувати вам життя навіть на першому поверсі!

* При будь-якому типі решіток – просвіт між прутами не повинен бути більше половини поперечного розміру голови дитини (не більше 10 см). Якщо дитина може просунути голову між прутами – немає ніякої користі від такої решітки!

* Встановлювати фіксатори, решітки повинні тільки професіонали! Не економте на безпеці своїх дітей! Звертайтеся тільки до надійних фірм, що дають тривалу гарантію.

Безпека дітей вдома. Як зробити безпечні вікна для дітей?

Багато батьків намагаються самостійно винаходити способи і пристрої захисту вікон від дітей. Всім відомий простий спосіб захисту від відкриття вікна дитиною – відкрутити ручку і покласти її вище.

Прикрутити металевий ланцюг у верхній частині вікна, за типом дверної ланцюжка,

Розглянемо варіанти, які пристрої захисту на вікна від дітей пропонують виробники віконних комплектуючих:

Віконна ручка-замок з ключем

Ручку з ключем можна знайти на будівельному ринку або замовити в будь-якої віконної фірмі. Легко встановити: необхідно відкрутити два гвинти старої ручки, які знаходяться під пластиковою пластиною біля основи ручки і встановити ручку з замком.

Дитячий замок на вікна

Для виключення випадків забудькуватості є спеціальні блокатори (дитячі замки), які ставляться на раму вікна внизу стулки закриваються на ключ і дозволяють відкривати вікно в поворотно-відкидному положенні вільно і не дадуть відкрити вікно в поворотному положенні навіть на сантиметр.

Внутрішній сталевий блокіратор – надійний захист на вікна від дітей для поворотних вікон

Можна встановити внутрішній обмежувач, що дозволяє фурнітурі вільно відкриватися в поворотно-відкидному положенні і лише на 10-15 см в поворотному. Цей пристрій не видно ззовні вікна, він повністю зроблений зі сталі, встановлюється у верхній частині вікна. Щоб відкрити стулку повністю, необхідно розблокувати пристрій, на це витрачається близько 1 хвилини часу. Дитина до 6 років зняти блокіратор не зможе, якщо Ви не будете робити операцію в її присутності

Для маленької дитини буде небезпечним, якщо ви встановите балконні двері не з пластиковою вставкою сендвіча в нижній частині, а склопакетом. Нижня частина дверей завжди доступна для дослідження дитиною, і вона може її розбити яким-небудь предметом. Тому, якщо з дизайнерських спонукань або питань звукоізоляції від зовнішнього транспортного шуму, ви замовляєте балконний блок з установкою в балконних дверей склопакета в нижній частині дверей або на всі двері, то попросіть у віконній фірмі наклеїти на внутрішнє скло антивандальну плівку або встановити загартоване скло.

Нещодавно “NikopolNews” писав:

У Дніпрі 4-річний хлопчик помер після падіння у фонтан

У Нікополі 2-річний хлопчик потребує термінової допомоги

У Нікополі двоє маленьких дітей виявилися зачинені у квартирі самі

 

To Top