Водогін для Нікопольщини і Криворіжжя має забезпечити водою райони, які раніше брали її із знищеного росіянами Каховського водосховища. Влада обіцяла запустити магістральний водопровід вже цієї осені. На якому етапі роботи в середині вересня? Про це розповідають у Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України, передає Nikopolnews.
Агентство відновлення продовжує будівництво магістрального водогону, який забезпечить водою понад 1 млн людей у населених пунктах, постраждалих після підриву Каховської ГЕС. Станом на 11 вересня вже влаштували фундамент другої насосної станції площею 890 квадратних метрів на ділянці Інгулець – Південне водосховище. Зараз під наглядом фахівців бетон набуває міцність.
На цій ділянці роботи завершаться найшвидше. Завдяки тому, що 21 серпня запустили в роботу першу нитку водогону криворіжці мають якісну питну воду. Місто отримало додаткові 100 тисяч кубометрів води, а це чверть потреби населеного пункту.
Ще три нитки планують запустити до кінця вересня – початку жовтня. Це дозволить повністю забезпечити Кривий Ріг водою.
Загальна протяжність магістрального водогону «Карачунівське водосховище – Кривий Ріг – Південне водосховище, Марганець – Нікополь, Хортиця (ДВС2) – Томаківка» – 145 км. Ми вже влаштували 129,3 км трубопроводу, а це – 43%.
Водогін для Нікопольщини і Криворіжжя: про стан робіт на кожній з трьох ділянок
Кривий Ріг
Інгулець – Південне водосховище (Кривий Ріг). Тут уже влаштовано – 41,8 км трубопроводу (64%). Триває будівництво підстанцій і насосних станцій, на кожній із яких працюватиме 6 насосів. Також проводяться земляні роботи, геодезичні роботи, перенесення кабелю, монтаж труб. На обʼєкті працює 136 одиниць техніки та 289 робітників.
Марганець – Нікополь – Покров
Тут буде прокладено 40,9 км нового трубопроводу у 2 нитки, облаштовано 2 проміжні насосні станції по трасі. Вже влаштували 51,8 км трубопроводу (64%), змонтували 272 метри труб за минулу добу. На ділянці працюють 139 працівників та 57 одиниць техніки. Проводяться земляні роботи, підготовчі та геодезичні роботи, прокладання траси.
Запоріжжя – Томаківка – Марганець
Буде прокладено 76,7 км трубопроводу у дві нитки, модернізовано існуючий водозабір завдяки встановленню 2 занурених, 2-х робочих та 2-х резервних насосів. По трасі встановлено 6 насосних станцій. Зараз тут проводять земляні роботи, геодезичні роботи, винос траси в натуру. Всього проклали 35,6 км (23%). На обʼєкті працюють 166 робітників і 89 одиниць техніки.
Агентство відновлення розпочало роботу над проєктом подачі води з Карачунівського водосховища вже в перші дні після підриву Каховської ГЕС. Паралельно почали і будівельні роботи на першій ділянці.
На кожній із ділянок працюють інженери-консультанти та представники незалежного технагляду. Окремо за підтримки USAID_ВзаємоДія буде проведено комплексний технічний аудит проєктної документації на будівництво усіх трьох ділянок водогону.
Агентство оприлюднить усі звіти разом із результатами аудиту та експертизи, а також кошторисами для кожного виду матеріалів.
Ще новини Нікопольщини: Ще 7 мільярдів на водогони для Нікопольщини і Криворіжжя – нові цифри озвучив Денис Герман