Водогін для Нікопольщини і Криворіжжя будують швидкими темпами, у три зміни. Про це йдеться у повідомленні Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, передає Nikopolnews.
У найкоротші терміни, восени цього року, Агентство відновлення завершить будівництво магістрального водогону «Карачунівське водосховище – Кривий Ріг – Південне водосховище, Марганець – Нікополь, Хортиця (ДВС2) – Томаківка», – йдеться у повідомленні
Зазначається, що цей проект має критично важливе значення щонайменше для 1,5 мільйона мешканців Нікополя, Марганця, Кривого Рогу, Томаківки, Мар’янського і Покрову та прилеглих населених пунктів. Адже через підрив росіянами Каховської ГЕС люди постійно потерпають від проблем із водопостачанням та взагалі можуть залишитися без питної води.
Щоб не допустити катастрофічних наслідків Агентство відновлення будує магістральний водогін. Робітники на обʼєкті працюють у три зміни, інколи – й під обстрілами.
Зараз будівництво ведеться на трьох ділянках: перша – Кривий Ріг – р. Інгулець – Кряжове; друга – Марганець – Нікополь – Покров; третя – Запоріжжя – Токмаківка – Марганець. Протяжність водогону становитиме 145 кілометрів, а потужність – 400 тисяч кубометрів. Крім того, він потребує встановлення 40 потужних насосів, яких немає в Україні, а їхнє виготовлення може тривати до року.
Щоб усі роботи були виконані в визначені терміни та з якісних матеріалів – Агентство разом із Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України знаходить можливості придбати як насоси, так і труби за кордоном – їх вже везуть з Польщі, Італії, Румунії, Туреччини. Насоси – зі Швеції та Австрії.
Будівництва такого масштабу зазвичай тривають в межах двох років, натомість ми маємо завершити проєкт за 3-4 місяці, аби не залишити людей без питної води, – йдеться у повідомленні
Щоб забезпечити максимальну прозорість реалізації проєкту, до нього залучені інженери-консультанти та незалежний технагляд USAID_ВзаємоДія проведе комплексний технічний аудит проєктної документації на будівництво усіх трьох ділянок магістральних водогонів.
Читайте також: Autostrada показала, як будує водогін Запоріжжя-Томаківка-Марганець: влаштували 72 км траси і монтують труби