Збірну України з футболу очолив тренер, чия кар’єра пов’язана з Нікополем

Стало відомо, хто очолить національну збірну України з футболу замість Андрія Шевченка. Виконком УАФ призначив виконувачем обов’язків головного тренера Олександра Петракова. Про це у Фейсбуці повідомив президент Української асоціації футболу Андрій Павелко, передає Nikopolnews.

«Олександр Петраков, чемпіон світу-2019 зі збірною u-20, готуватиме національну збірну до подальших виступів у кваліфікації до ЧС-2022 у статусі виконуючого обов’язки головного тренера», – написав Павелко.

Він наголосив, що таке рішення ухвалив виконком Української асоціації футболу.

Петраков вважається одним із провідних українських футбольних фахівців у дитячо-юнацькому футболі.

Про нього відомо, що його футбольна кар’єра пов’язана із Нікополем, адже багато років тому він грав за місцевий «Колос».

Хто такий Олександр Петраков: біографія

Олександр Петраков народився 6 серпня 1957 року в місті Києві.

Є вихованцем київського футбольного клубу “Динамо”.

З 2009 року має почесне спортивне звання заслуженого тренера України.

У 2019 році був нагороджений президентом України званням заслуженого працівника фізичної культури і спорту України.

Ігрова кар’єра Петракова

Впродовж кар’єри гравця Петраков виступав на позиції захисника в складі низки клубів із нижчих ліг радянського футболу. Йдеться про такі команди УРСР, як “Локомотив” (Вінниця), СКА (Київ), “Дніпро” (Черкаси), “Авангард” (Рівне) та “Колос” (Нікополь).

Починав на позиції центрального захисника у “Динамо”, деякий час виступав у першій команді.

Йому пророкували вдалу кар’єру футболіста команд майстрів. Однак у середині 70-х він мав небагато шансів пройти в зоряний склад “Динамо” Валерія Лобановського.

Відтак 18-річного Петраков відправили набиратися досвіду у вінницький “Локомотив”. Там він перейшов на гру в захисті.

Після “Локомотиву” він перейшов у більш сильну команду – київський СКА. Після нього Петраков опинився в черкаському “Дніпрі”, а невдовзі у рівненському “Авангарді”.

У 25-річному віці Петраков перейшов до нікопольського “Колосу”, де зіграв два сезони. Однак його кар’єру обірвала хвороба й інфекція. Загалом за свою 8-річну кар’єру гравця Петраков зіграв понад 250 офіційних матчів.

Нікопольський “Колос” 1983 рік, (зліва на право, зверху вниз) : Євген Чижик, Андрій Сулла, Віктор Шевченко, Олександр Петраков, Сергій Казанков, Ігор Андрєєв, Олег Смолянінов, Сергій Волкобой, Валентин Мовчан, Віталій Очкуренко, Євген Кучеревський, Георгій Дмитрощенко, Ігор Надєїн, Ігор Сінкевич, Віктор Бульба, Ігор Ємець, Гагік Оганесян, Володимир Нечаєв, Сергій Кирієнко, Володимир Константинов, Олексій Яковенко, Сергій Ткаченко, Юрій Тимофєєв, Георгій Колядюк, Борис Шуршин, Валерій Чорних, Анатолій Кудя, Володимир Гусак, Сергій Сирбу.

Тренерська кар’єра Петракова

У середині 1990-х Олександр Петраков розпочав тренерську кар’єру і працював на клубному рівні в командах другого ешелону.

В середині 2000-х його почали залучати до роботи з юнацькими збірними.

З 2010 року Петраков працює головним тренером різних юнацьких збірних України, де за підсумками різних років уже встиг здобути для українського футболу різноманітних міжнародних успіхів.

Саме під керівництвом Олександра Петракова молодіжна національна команда вперше в історії українського футболу виграла чемпіонат світу серед 20-річних. Відбулося це у 2019 році.

Джерело архівного фото

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Помер футболіст, уродженець Нікополя, син легендарного тренера (фото)

А ви знали? Найепатажніший режисер України – уродженець Нікополя! (відео)

Нікопольці співали за Україну до 30-річчя Незалежності (фото, відео)

To Top