Згасаюча стара частина: історія одного будинку в Нікополі (фото)

Іде епоха, разом з нею люди. І будинки. На жаль, у Нікополі багато старих будівель, які вже зруйновані або ось-ось підуть у небуття. Особливо багато їх в історичному центрі – в старій частині, яка, навіть згасаючи, залишається, мабуть, найбільш затишним місцем Нікополя. Адже саме тут – душа міста.

На фото – один з будинків старого Нікополя. Колись у ньому і поруч з ним вирувало життя. Неподалік продавали свіжу рибу, а влітку діти з цікавістю спостерігали з вікон за пляжниками, що чимчикували до води. Зараз це красива будівля гине.

Фотограф з Нікополя Dominica Shen виклала знімки цього будинку, на перехресті вулиць Гетьманська (колишня Дидика) і Микитинської. Дівчина написала:

Улюблені вмираючі будинки Старої частини… Мене дуже приваблював цей будинок, незважаючи на своє руйнування він здавався якимось затишним. Віконниці, вкрита вапном цегла, спуск до води з двох сторін – побачити б його в ті часи, коли в ньому вирувало життя. А будинок навпроти дуже красиво порос плющем, я завжди милувалася ним, але після недавньої пожежі його, мабуть, спіткає доля сусіда. Залишається тільки зберегти їх для історії і на пам’ять тим, хто закоханий у ці краї.

Побачивши знімки в Фейсбуці, відгукнулася никопольчанка Ольга Соломатова. Вона розповіла історію будинку №13 по вулиці Гетьманській, а Nikopolnews ділиться з вами:

В цьому будинку жив мій дядько, Зінченко Анатолій. Він викладав в поруч стоїть колишньому педучилище.
Прибудову, яку видно на фото, дядько зробив сам, там ще й альтанка у дворі була. В квартирі було дві кімнати, а у прибудові маленька кухня і ванна.
Під квартирою напівпідвальне приміщення з вікнами, з них я влітку спостерігала, як йшли пляжники на пляж, видно було тільки ноги.
Взагалі будинок був весь поділений на квартири, деякі виходили у двір, з входом через величезні ворота, а дві прямо на вулицю. Вони мали загальний перегороженный дворик. Сусіди – баба Луша і дід Андрій – дуже колоритні були старенькі.
Коли працював ринок, на розі спуску Дідика часто продавали рибу прямо з машини, і мухи допікали мешканцям квартир, але зате рибка була дуже свіжа завжди…
Коли збудували нове педучилище, дядько з сім’єю переїхав в нову квартиру на Усова, а в цю хтось інший заселився, і, до речі, чималий час ще там пожив…

Кому тепер належить цей будинок, а точніше те, що від нього залишилося, невідомо.

Як добре було б відреставрувати всі старовинні будинки, – написав один з коментуючих.

Так, добре. Але, на жаль…

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

На Нікопольщині стару обшарпану зупинку перетворили на витвір мистецтва (фото)

Зберегти історичну бруківку: у Марганці готують звернення до міськради

Як нікополець в Замбії вчителем працював (фото)

Хіти

To Top