До Дня міста у Марганці здійснили мрію Дмитра Яворницького (фото)

У Марганці до Дня його народження громадські діячі зробили подарунок рідному місту і одночасно виконали мрію відомого історика Дмитра Яворницького, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на місцевий паблік Марганець Туристичний.

Відомий дослідник козацьких традицій, історик Дмитро Іванович Яворницький мріяв розмістити в катеринославському музеї Поля (нині Історичний музей в Дніпрі) зпили гігантських стародавніх дубів. Цю його мрію і здійснили марганчане, тільки не в Дніпрі, а в своєму місті.

Повідомляється, що в околицях Марганця є острів Городище, де колись розташовувалася Томаківська Січ. Його неодноразово відвідував Дмитро Яворницький і записав спогади одного із старожилів про величезний дуб, який височів над островом. Але потім дерево хтось спиляв.

Минуло багато років, і історія повторилася…

– Приблизно в 2017 році учасниками Марганець Туристичний – Marganets Tour був виявлений столітній дуб на острові Городищі, врятувати і зберегти дерево, на жаль, не вдалося, один з місцевих неуків його спиляв, залишивши лише пеньок…, – пише керівник товариства «Марганець туристичний» Мар’ян Корбут .

А ось зпил цього пня вдалося зберегти і перемістити в Марганецький краєзнавчий музей.

– З мого боку я запропонував учасникам товариства «Марганець Туристичний» зробити зріз пенька і розмістити його в музеї. У 2019 році нам вдалося це зробити, приблизно два роки зпил дерева знаходився у дворі одного з учасників. Вчора ми перевезли унікальний зпил дуба з острова Городище в Марганецький міський краєзнавчий музей, – розповів Корбут.

Відзначається, що обхват дуба складає більше трьох метрів, приблизний вік дерева був близько 120 років. Кожен бажаючий може відвідати музей і побачити, який величезний дуб ріс на знаменитому острові Городищі.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Зберегти історичну бруківку: у Марганці готують звернення до міськради

Побиття чоловіка пляшкою в АТБ Марганця: коментар поліції (відео)

Скандальний нардеп від Марганця Трухін купивши 118 ділянок землі

Хіти

To Top