Інтер’єр хат у Нікопольських селах 100 років тому – унікальні фото виклали в мережу

В мережу виклали унікальні фото, на яких можна розгледіти, як виглядали всередині житла селян на Нікопольщині у 20-х роках 20 століття, передає Nikopolnews.

Знімки опублікував краєзнавець Леонід Ігнатенко, а належать вони Євгенії Василівні Берченко, науковому співробітникові кафедри історії української культури Харківського інституту народної освіти, яка в 1924-1928 роках часто відвідувала Нікопольщину.

Предметом її досліджень був один з різновидів народного мистецтва – живописний розпис житла (зовнішній і внутрішній).

Фотографії Євгенії Берченко, зроблені в будинках жителів сіл Капулівка, Покровське, Олексіївка, Новоіванівка, є в даний час одним з рідкісних джерел пізнання не тільки мистецтва розпису, але і народного побуту, облаштування житла того вже далекого часу.

У 1930 році дослідник опублікувала роботу «Настінне малювання українських будинків і господарських споруд при них. Зошит 1. Дніпропетровщина».

На жаль, Євгенія Берченко була безпідставно репресована в 1934 році, і подальша її доля невідома. Згадаймо ж її добрим словом, і подивимося на вищевказані села Нікопольщини того часу через об’єктив її фотоапарата… – пише Леонід Ігнатенко.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Як нікополець у Замбії вчителем працював (фото)

У Покрові відкрили виставку, присвячену Борису Мозолевському

100-річний ювілей відсвяткувала Заслужений вчитель в Покрові (фото)

Хіти

To Top