МАГАТЕ завершило перевірку ЗАЕС: ядерне паливо на місці

На Запорізькій атомній електростанції завершилася інспекція Міжнародного агентства з атомної енергії, що тривала більше двох тижнів, передає Nikopolnews, посилаючись на НАЕК “Енергоатом”.

Чергова планова інспекція МАГАТЕ тривала з 14 липня по 2 серпня 2021 року на енергоблоці №6 Запорізької АЕС, що перебуває в плановому капітальному ремонті, та Сухому сховищі відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП), розташованого на атомній станції.

Під час місії на Запорізькій АЕС інспектори МАГАТЕ:

  • провели перевірку фактично наявної кількості ядерних матеріалів (ЯМ);
  • встановили печатку на транспортний отвір басейну витримки – басейну мокрого перевантаження (БВ-БМП);
  • встановили печатки МАГАТЕ на погодних кришках вентильованих контейнерів зберігання;
  • провели  встановлення, технічне обслуговування, відключення підводної відеокамери;
  • провели перевірку ЯМ в БВ до відправки на ССВЯП;
  • провели технічне обслуговування відеокамер; провели перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ЯМ;
  • здійснили перевірку інформації про конструкцію установки.

На ССВЯП інспектори МАГАТЕ провели перевірку, зняття, встановлення печаток на та між вентильованими контейнерами зберігання; перевірку інформації про конструкцію установки; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ЯМ.

Попередні інспекції МАГАТЕ проходили 16 червня цього року на Рівненській АЕС та з 16 по 21 травня – на енергоблоці №3 Запорізької АЕС. Усі заплановані роботи під час інспекцій були виконані вчасно, у повному обсязі та без зауважень.

Для довідки: МАГАТЕ – єдиний у світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю – не допустити передачі ядерних матеріалів, що використовуються в ядерних установках, розташованих у 70 країнах світу, на військові цілі.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

На шостому блоці ЗАЕС виконують складну операцію із заміни статора

НЗФ відключив СЕС TIU Canada з порушеннями закону – держенергонагляд

Нікополь успішно взяв участь у парусній регаті яхт на Кубок ДП «НАЕК «Енергоатом»

To Top