На шостому блоці ЗАЕС виконують складну операцію із заміни статора

На Запорізькій АЕС тривають роботи з заміни статора генератора енергоблока №6. У виконанні робіт задіяні фахівці дільниці з ремонту турбін енергоремонтного підрозділу та фахівці дільниці з ремонту генератора електричного цеху Запорізької АЕС, передає Nikopolnews, посилаючись на сайт станції.

Зазначається, що заміна статора – це складна операція, надзвичайно об’ємна та вимоглива щодо точності виконання. Складність й унікальність створюють габаритні розміри та вагові характеристики обладнання. Вага статора 335 тон.

Для ремонтників складні реконструкції – не новина, але кожна з них вимагає додаткової підготовки та ретельності в погоджувальних діях, – зазначив заступник головного інженера енергоремонтного підрозділу Юрій Галуцький.

Для того щоб виконувати роботи з заміни статора, необхідно було закінчити ремонт турбіни, закрити циліндр низького тиску і остаточно відцентрувати лінію валу. Слідом за цим  проводитиметься центрування статора, генератора та якоря збудника.

Дуже важлива точність установки статора – розточування повинно чітко потрапити в оптичну вісь турбіни, яка напередодні також була ретельно відцентрована.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Нікопольці взяли участь у регаті крейсерських яхт на кубок ЗАЕС (фото)

Запорізька АЕС вивели у резерв 4-й енергоблок

Фірма з Нікополя поверне кошти за невиконаний ремонт лікарні у Бериславі

To Top