На Запорізькій АЕС планують побудувати ще два блоки

В Україні планують побудувати 5 атомних енергоблоків, два з них – на Запорізькій АЕС. Про це Nikopolnews повідомляє, посилаючись на пряму трансляцію вчорашнього засідання Верховної Ради та видання Укрінформ.

Меморандум між НАЕК “Енергоатом” та американською компанією Westinghouse передбачає добудову енергоблоків на вже існуючих атомних електростанціях. Про це сказав міністр енергетики Герман Галущенко під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

“У підписаному меморандумі мова йде про побудову блоку на Хмельницькій АЕС як пілотного проєкту, і потім про побудову ще 4 блоків на існуючих станціях”, – сказав Галущенко.

За його словами, планується добудувати два блоки на Запорізькій АЕС та по одному блоку на Рівненській та Южно-Українській АЕС.

Міністр також повідомив, що фінансовий резерв для зняття з експлуатації ядерних установок наповнений приблизно на 5 млрд гривень. Він зауважив, що питання виведення з експлуатації перших блоків атомних станцій (два блоки РАЕС) вивчатиметься ближче до 2030 року.

Як повідомлялося раніше, 31 серпня ДП НАЕК “Енергоатом” та американська компанія Westinghouse підписали меморандум про будівництво енергоблоку Хмельницької АЕС як пілотного проєкту, а у подальшому – ще чотирьох блоків загальною вартістю до 30 млрд доларів США.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

На Запорізькій АЕС зупинили енергоблок

5-й енергоблок ЗАЕС відремонтували і підключили до мережі

Кабмін займається проблемою відключення СЕС Нікопольським феросплавним заводом

To Top