Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
3565
3565

У Нікополі і Марганці під час повномасштабної війни будували басейни – Громадський контроль (відео)

У Нікополі і Марганці під час війни будували басейни – Громадський контроль (відео)

У Нікополі і Марганці під час повномасштабної війни добудовували басейни. Про таке заявляє голова ГО «Громадський контроль» Денис Селін, передає Nikopolnews.

Так, за даними активіста, у Нікополі під час війни активно добудовували новий спортивний комплекс з двома басейнами, а в Марганці робили реконструкцію басейну.

Договори підписані за 2-3 місяці до початку  повномасштабного вторгнення, в одному випадку це 73 млн. грн. в іншому це 35 млн. грн.

По обом договорам пішли великі передплати, але замість того, щоб з початком війни призупинити договори і спробувати повернути ці кошти, ми бачимо протилежне, – каже Селін

За його словами, всі  кошти по спортивному  комплексі з басейнами  в Нікополі зараз повністю виплатили, з яких 23 млн грн вже платились під час війни, нібито за зроблені роботи під час війни. А останні платежі проходили  влітку цього року по актам, підписаним в той же період.

В Марганці подібна ситуація – там станом на зараз заплатили  14,9 млн грн, і акти підписувались вже під час війни, як і частина проплат.

Але зараз на цей басейн в Марганці також заклали кошти з обласного бюджету на роботи в 2023 році та схоже планують це фінансувати в 2024 році, – пише активіст

Він додає, що фірми, які будують ці басейни – це Альфабуд з орбіти Гуфмана(ОПЗЖ) та Стройінвест з орбіти Корбана.

У кожного з них своя фракція в облраді, це, мабуть, пояснює чому таке будівництво можливе під час  війни, – зазначає Селін

У Нікополі і Марганці під час війни будували басейни – Громадський контроль (відео)

З урахуванням того, що в Нікополі і Марганці зараз взагалі проблеми з водою через підрив Каховської дамби, буде дорогувато наповнювати водою ці басейнів в найближчі роки, – додає він

За словами громадського діяча, в цих закупівлях є оборудки  і з цінами, з прийманням робіт та частина робіт схоже виконується на папері.

Тож аспект корупції є як завжди, – підкреслює він

Селін запевняє, що його команда знайшла  хто погоджував та підписував документ на рівні області, в ВА. Це Володимир Орлов, Олександр Кушвід (Голова департаменту), Горовец Сергій( зам департаменту).

Орлов нам навіть відповідь підписав в 2023 році, що таке фінансування проведено після  перевірки цільового та ефективного використання  бюджетних коштів. Він цинічно каже, що все йде за планом, – додає Селін і показав згадану відповідь.

У Нікополі і Марганці під час війни будували басейни – Громадський контроль (відео)

 

За  словами Селіна, всю цю інформацію було оприлюднено для того, щоб за рахунок розголосу привернути увагу і зупинити витрачання коштів на такі об’єкти під час війни.

В ідеалі мали б звільнити Орлова та Кушвіда з посад за такі дії, але поки з цим не спішать, також чекаємо реакції від офісу Президента та Кабміну. Справу  в поліції ми відкрили більше 7 місяців тому, але в поліції і прокуратурі наплювали, – розповідає активіст

Він також оприлюднив відео, в якому показав відповідні документи.

У Нікополі і Марганці під час війни будували басейни: відео

У Нікополі і Марганці під час повномасштабної війни будували басейни – Громадський контроль (відео)

Ще новини Нікополя і району: У Нікополі хочуть перейменувати вулицю Віктора Усова та парк Пушкіна: розпочалися громадські обговорення

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×