Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
479
479

Пережив три інсульти, зупинку дихання та втратив руку: у Дніпрі врятували пораненого бійця

у Дніпрі врятували

У Дніпрі врятували пораненого на фронті бійця. Зворушливу історію розповіли у першому медичному об’єднанні Львова, передає Nikopolnews.

«Пережив три інсульти, зупинку дихання та втратив руку. Шанси на відновлення молодого захисника були мізерними. Однак, хлопець докладає неабиякі зусилля і вже навіть ходить. А ставлять його на ноги спеціалісти Національного реабілітаційного центру «Незламні», – йдеться у повідомленні.

22-річного захисника звати Георгій Раскалєй. Він з Ірпеня. Захищати Батьківщину хлопець пішов ще у 19 років – задовго до того як окупанти прийшли в його рідне місто. Новина про повномасштабне вторгнення застала молодого воїна на донецькому напрямку. Пригадує як тоді із рідного Ірпеня йому подзвонила мама і сказала:

«Сину, а що мені робити? В нас біля дому – танк»

А в домі – не лише мама, а й сестра та двоє молодших братиків, меншому з яких тоді було лише три рочки. Георгій сказав рідним – негайно виїжджати. Їм вдалося вибратися з Ірпеня цілими.

у Дніпрі врятували

«Важке поранення Георгій отримав уже цьогоріч у травні в районі Бахмута. Ворожа міна влучила прямо в бліндаж, де був молодий боєць. Приліт – це останнє, що він пам’ятає про події того дня. Осколки посікли все тіло хлопця. На місці в нього стається три крововиливи у мозок. Першу допомогу Георгію надають побратими», – пишуть медики.

Потім хлопця доправили у стабілізаційний пункт Дніпра.

«Далі стабілізаційний пункт і лікарня Дніпра, де в захисника ще й зупиняється дихання. Праву руку, яку найбільше пошматували уламки міни, врятувати було неможливо, тож медикам довелося її ампутувати. В Дніпро до важко пораненого сина приїздить мама, відтоді вона весь час поруч», – розповідають медики.

У Дніпрі врятували пораненого на фронті бійця

у Дніпрі врятували

Після довгої боротьби і надзусиль лікарям вдається вибороти у смерті життя молодого воїна. До тями Георгій приходить вже в столичній лікарні. Стан – не критичний, але все ще важкий. А шанси на відновлення  – мізерні. Хлопець не міг навіть сидіти впродовж 20 секунд – не те, що ходити. На реабілітацію його направляють у Національний реабілітаційний центр «Незламні». У ньому із Георгієм починає працювати мультидисциплінарна команда: хірурги, нейрохірурги та спеціалісти з реабілітації.

«При надходженні стан пацієнта був складним. Георгій потребував сторонньої допомоги при пересуванні і обслуговуванні. Також його необхідна була корекція сну та інших фізіологічних процесів. Вже після 2 тижнів роботи нашої команди воїн зробив величезні успіхи. Він вже самостійно ходить без допомоги сторонніх. Щодня, активно займається із фізичними терапевтами і поступово фізіологічні процеси приходять в норму. Невдовзі він отримає протез та повернеться до повноцінного життя”, – каже Андрій Андрош, лікуючий лікар Георгія.

у Дніпрі врятували

А ось, що про своє відновлення розповідає сам захисник:

«Мої заняття починаються о 8 ранку, а закінчуються о 4 вечора. Лікарі сказали мені:  те, що я зможу вирвати за пів року  – те і буде моє. Бо далі нейропластичність мозку зменшується, тому я й працюю за десятьох»

У Львові Георгієві допомагають одужати не лише наші спеціалісти, його власна сила волі, а й материнська підтримка. Тож після відновлення хлопець хоче, першою чергою, здійснити не свою, а мамину мрію – тур Європою. Тому що, саме мама ці найскладніші в житті три місяці була його найбільшою підтримкою та мотивацією – знову стати на ноги.

 

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×