5 /5
Based on 5 ratings
100%

Купити квартиру в Дніпрі

929
929

Черговий блекаут на ЗАЕС: в «Енергоатомі» зробили заяву про ризик ядерної небезпеки

Черговий блекаут на ЗАЕС фіксують станом на ранок понеділка 22 травня. Росіяни всьоме ставлять під ризик ядерну та радіаційну безпеку всього світу, – повідомляє «Енергоатом», передає Nikopolnews.

Внаслідок безглуздого терористичного обстрілу рашистами в ніч на 22 травня, о 5:26 відключилась остання високовольтна лінія передач Дніпровська 750кВ, з якої для власних потреб живилась тимчасово окупована Запорізька АЕС. Вже всьоме з початку окупації рашистськими терористами української станції (4 березня 2022 року), ЗАЕС переходить в режим блекауту.

Після втрати зовнішнього живлення, яке життєво необхідне для забезпечення роботи насосів охолодження ядерного матеріалу енергоблоків, в автоматичному режимі ввімкнулись всі дизель-генератори АЕС, запасу палива вистачить на десять діб. Зворотний відлік розпочався.

В разі неможливості поновлення зовнішнього живлення станції протягом цього часу може статись аварія з радіаційними наслідками для всього світу.

Черговий блекаут на ЗАЕС – наслідок дій окупантів

Подальша окупація ЗАЕС росією, панування на ній нелегітимного непідготовленого рашистського керівництва, яке не несе ніякої відповідальності за ядерну і радіаційну безпеку об‘єкта, постійно погіршує умови підтримання станції на межі ядерної та радіаційної аварії. Ядерний тероризм росії має негайно зупинитись, а загарбники покинути територію станції і міста-супутника Енергодару, – йдеться у повідомленні «Енергоатому»

Тут додають, що ЗАЕС негайно має повернутись під повний контроль законного оператору – Енергоатому, з подальшим приведенням станції до нормального режиму експлуатації з поновленням ядерної і радіаційної безпеки об‘єкта.

Наразі терміново необхідні дії усієї міжнародної спільноти задля виведення рашистських терористичних угрупувань з території Запорізької АЕС, передачі її під повний контроль компетентного легітимного оператора – українського Енергоатома, та відновлення умов збереження ядерної, радіаційної і фізичної безпеки ядерного об‘єкта, – додає «Енергоатом»

Ще новини ЗАЕС: Чому на ЗАЕС побільшало російських військових – думка директора «Енергоатому»

To Top
Ще новини ⬇
Головна
Назад
Розділи
Важливі
Lite
Пошук
×