Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
152
152

Через підрив Каховської ГЕС загинуло понад 11 тисяч тонн риби

Каховської ГЕС

Через підрив Каховської ГЕС загинуло понад 11 тисяч тонн риби. Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський в інтерв’ю для Forbes, передає Nikopolnews.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС фактично знищено всю рибу у водосховищі. За словами Сольського, після знищення водосховища риба, яка була винесена з потоком води у пониззя Дніпра в межах Херсонської та Миколаївської областей, опинилась на заплавних ділянках суходолу.

Через підрив Каховської ГЕС загинуло понад 11 тисяч тонн риби

Каховської ГЕС

«Коли вода витекла, то площа суходолу склала 150 тис га. І поки вона сходила, то забрала з собою рибу і знищила всі 85 рибних господарств, які традиційно здійснювали вилов водних біоресурсів і які були розташовані нижче по течії: 49 у Каховському водосховищі і 36 у Дніпровсько-Бузькій гирловій системі. Загальна сума збитків від прямої втрати та від втрати потомства внаслідок погіршення умов існування через скид води з Каховського водосховища складає 9,8 млрд грн», – розповів міністр.

Він додав, що відбудова дамби займе мінімум сім років, зокрема кілька років знадобиться на фактичну відбудову ГЕС та ще 2–3 роки – на те, щоб вода наповнила дамбу. Після цього потрібен буде час на ремонт і відновлення каналів та систем зрошення, які будувались у 1970–1990-х роках.

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×