Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
458
458

Окупанти вивели 4-й блок ЗАЕС у стан «гарячий зупин» – раніше була низка аварійних ситуацій

Окупанти вивели 4-й блок ЗАЕС у стан «гарячий зупин» - раніше була низка аварійних ситуацій

Окупанти вивели 4-й блок ЗАЕС у стан «гарячий зупин». Про це повідомляє Енергоатом 4 жовтня, передає Nikopolnews. А про відповідні наміри загарбників повідомлялося раніше.

Отже, російські загарбники на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції таки вивели енергоблок №4 зі стану «холодний зупин» у стан «гарячий зупин». Натомість енергоблок №6, за інформацією МАГАТЕ, виводять з «гарячого» стану в «холодний».

У Енергоатомі вкотре наголошують, що недотримання загарбниками вимог ліцензії Держатомрегулювання щодо експлуатації енергоблоків тимчасово окупованої Запорізької АЕС збільшує ймовірність радіаційної аварії

Перебування російських військових, зброї та важкої техніки на майданчику Запорізької АЕС, а також недотримання вимог ліцензій Держатомрегулювання веде до неминучої деградації обладнання та систем станції, важливих для безпеки. Це може призвести не лише до зростання кількості відмов обладнання, а й спровокувати виникнення радіаційної аварії, – наголосив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін

Він нагадав, що виконання ліцензійних вимог експлуатації атомних енергоблоків є запорукою безпечної експлуатації АЕС, а це безпека персоналу, населення та довкілля.

І додав, що «ліцензійні вимоги ґрунтуються не тільки на положеннях правил та норм, що діють в Україні, а ще й враховують багаторічний вітчизняний та міжнародний досвід експлуатації атомних станцій».

Відповідно до вимог ліцензій Держатомрегулювання щодо експлуатації енергоблоків ЗАЕС, до яких у червні поточного року були внесені зміни, всі енергоблоки станції мають перебувати виключно у стані «холодний зупин». Переведення енергоблоків у більш небезпечний стан «гарячий зупин» – заборонено.

Такі вимоги до експлуатації енергоблоків ЗАЕС були висунуті через відсутність своєчасного та якісного технічного обслуговування та необхідних поточних ремонтів обладнання протягом всього часу окупації станції. Але фейкова адміністрація нехтує не тільки законними вимогами легітимного оператора – Енергоатома – та регулятора, а й здоровим глуздом, – наголосив очільник Енергоатому

Вивели 4-й блок ЗАЕС у стан «гарячий зупин» – раніше були аварійні ситуації

В Енергоатомі нагадують, що  такі дії окупантів вже призвели до низки аварійних ситуацій. Зокрема, на енергоблоці №4 внаслідок його розігріву відбулось протікання радіоактивного теплоносія (води) з першого до другого контуру, що є порушенням одного з бар’єрів на шляху розповсюдження радіоактивного забруднення.

Аналогічна ситуація сталась і під час спроби загарбників «розігріти» енергоблок №6. Крім того, його переведення в «гарячий» стан спричинило значне збільшення кількості рідких радіоактивних відходів на майданчику, що несе потенційну шкоду для персоналу, населення та навколишнього середовища.

Ще новини ЗАЕС: На скільки знизився рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС з червня 2023 року

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×