Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
422
422

Переведення усіх реакторів ЗАЕС в стан холодного зупину прокоментували в Держатомрегулювання

Переведення усіх реакторів ЗАЕС в стан холодного зупину прокоментували в Держатомрегулювання

В Держатомрегулювання прокоментували переведення усіх реакторів ЗАЕС в стан холодного зупину.

Інформацію оприлюднено на офіційному сайті організації, передає Nikopolnews.

Усі енергоблоки Запорізької АЕС наразі перебувають в холодному стані, але головні загрози для ядерної та радіаційної безпеки на ЗАЕС виникають через її окупацію та мілітаризацію з боку рф. Так прокоментував інформацію МАГАТЕ про переведення енергоблоку №4 в стан «холодний зупин» Голова Держатомрегулювання – Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков.

Він заявив, що в результаті окупації ЗАЕС перетворена на військову базу, на станції присутній некваліфікований персонал, злочинні дії російських загарбників призвели до втрати Каховського водосховища як надійного джерела водозабезпечення, лінії електропередачі (через які забезпечуються власні потреби АЕС) часто зазнають пошкоджень в результаті російських обстрілів. Усі ці фактори несуть головну загрозу для ядерної та радіаційної безпеки.

Холодний стан енергоблоків – більш безпечний, ніж гарячий. За умови перебування енергоблоків в холодному стані, можемо говорити про зменшення водоспоживання, оскільки водні ресурси є обмеженими після знищення Каховського водосховища, зменшення електропостачання з енергосистеми України. З точки зору ядерної та радіаційної безпеки, у разі повного знеструмлення станції, збільшується запас часу до можливого руйнування бар’єрів безпеки на шляху розповсюдження радіації в навколишнє середовище, – зазначив Олег Коріков в ефірі телемарафону «Єдині новини»

Він нагадав, відповідно до наказів Держатомрегулювання № 501 від 18 серпня 2022 року та № 338 від 28 червня 2023 року всі енергоблоки Запорізької АЕС мають перебувати у холодному стані. Проте окупанти тривалий час ігнорували рішення органу ядерного регулювання України та продовжували почергово переводити енергоблоки ЗАЕС в гарячий стан.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли: Росіяни готують провокацію на ЗАЕС під фальшивим прапором – Генштаб

Ще новини ЗАЕС: Кремль посилює фейки про атаки на ЗАЕС – «Енергоатом» назвав причини

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×