Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
801
801

Що відбувається на ЗАЕС і в Енергодарі станом на кінець жовтня 2023 року

Що відбувається на ЗАЕС і в Енергодарі станом на кінець жовтня 2023 року

Про те, що відбувається на ЗАЕС і в Енергодарі станом на кінець жовтня 2023 року, розповідають у своєму матеріалі Подробиці, передає Nikopolnews.

Російські окупанти посилюють терор працівників Запорізької атомної станції. На людей тиснуть морально та фізично: примушують оформлювати російські паспорти та укладати договори з фіктивною компанією росатома.

Непроста ситуація і на самій АЕС. Кваліфікованого персоналу там не вистачає, не має належного догляду за обладнанням.

Важливий фактор, пов’язаний із атомною станцією, який потребує постійного контролю – рівень води у ставку-охолоджувачі.

Ці дані фахівці “Енергоатому” оприлюднюють щодоби. Напередодні ця позначка сягала п’ятнадцяти з половиною метрів. Наразі води зі ставка випаровується небагато, оскільки енергоблоки вже понад рік, як не працюють.

Юрій Малашко, голова Запорізької обласної військової адміністрації розповів:

Реактори 1,2,3 та 6 перебувають в стані холодного зупину, а 4, 5 в стані – гарячого зупину. СКЛ. Потреби станції у нас зараз живляться від 2 ліній це 750 і 330 квт. Тобто станція, вона перетворилась від виробника електрики на споживача

Втім стежити за обладнанням ядерного об’єкту та підтримувати його у належному стані потрібно постійно. Наразі такі роботи не проводяться. Тож ситуація на ЗАЕС тільки погіршується. Про це в ефірі телемарафону повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

Це деградація устаткування, і з кожним днем вона буде гірше і гірше. І це не тільки ми, це підтверджують так само фахівці МАГАТЕ, – заявив він

Експерти кажуть, що з огляду на всі фактори, навіть після деокупації станції, запустити її швидко в

Тому що експертиза ЗАЕС, для того щоб перевірити повністю всі вузли і агрегати може тривати роки або десятки років. Тому що Каховського водосховища немає, для того, щоб охолоджувати реактори ЗАЕС без Каховського водосховища, ну тобто потрібно будувати величезну дамбу, роботу не вдасться, – пояснила Олена Паренюк, старша наукова співробітниця Інституту проблем безпеки АЕС НАН України.

З кожним днем окупації ситуація на станції стає дедалі складнішою і для самих працівників АЕС. Окупанти посилюють тиск на співробітників.

Дмитро Орлов, міський голова Енергодара розповів:

Початок наступного року – це дата, після якої окупанти заявили, що вони не будуть пропускати без підписаних російських договорів з фейковою компанією від росатома і без паспортів російської федерації так званої. Особливо в останні 2 тижні в них була ротація і зараз нова зміна заїхала і посилились, як зазвичай це відбувається, посилився тиск.

Аналогічна ситуація і в місті-супутнику станції. Докази звірств, які росіяни чинять на ЗАЕС та в Енергодарі, збирають активісти громадської організації Truth Hounds.

Микола Юрлов, старший юридичний радник громадської організації каже:

Російські окупаційні війська за сприянням росатому запровадили цілу мережу катівень. Коли мова йде конкретно про цю справу щодо катувань на ЗАЕС, то мова йде, що росатом має майже глобальну присутність. Відповідно він також може понести відповідальність за свої дії.

Активісти запевняють, що усю зібрану інформацію передають в Офіс Генпрокурора та СБУ для подальшого розслідування. Аби усі причетні до знущань над українцями понесли відповідне покарання.

Ще новини ЗАЕС: Експертів МАГАТЕ пустили на дах енергоблоку №2 ЗАЕС: яка ситуація на станції

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×