Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
323
323

Дії окупантів на ЗАЕС можуть спровокувати відмову найважливішого обладнання систем безпеки – Енергоатом

Дії окупантів на ЗАЕС можуть спровокувати відмову найважливішого обладнання систем безпеки – Енергоатом

Дії окупантів на ЗАЕС можуть спровокувати відмову найважливішого обладнання систем безпеки із подальшим переходом в ядерну та радіаційну аварію. Про таке заявляють в Енергоатомі вранці 17 листопада, передає Nikopolnews.

В Енергоатомі констатують, що на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС російські загарбники продовжують порушувати технічні вимоги експлуатації обладнання.

Це стосується передусім енергоблоків №№ 2, 4 та 6 Запорізької атомної електростанції, хоча й на інших окупанти не дотримуються низки технологічних вимог, покликаних гарантувати безпечну та коректну експлуатацію обладнання.

Зокрема, фейкове керівництво ЗАЕС наказало використовувати мастило російського виробництва для резервної дизельної електростанції (РДЕС), не врахувавши, що при нагріванні саме це мастило починає інтенсивно пінитися. Це призводить до зниження тиску в системі й автоматичного відключення дизель-генераторів.

Такі дії некомпетентного та нелегітимного «керівництва» ЗАЕС від росатома ведуть до неминучої деградації обладнання і систем, важливих для безпеки станції. Зрештою це може спровокувати відмову найважливішого обладнання систем безпеки – дизель-генераторів, із подальшим переходом в ядерну та радіаційну аварію. Після деокупації ЗАЕС всі, хто зараз свідомо виконує злочинні накази окупантів, порушуючи ліцензії українського регулятора, будуть відповідати за свої дії, – наголосив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін

Підкреслюється, що все вищезазначене разом зі спробами перевести енергоблоки Запорізької АЕС із безпечного «холодного» стану в «гарячий» є грубим порушенням вимог ядерного законодавства України та збільшує ймовірність настання радіаційної аварії.

Є лише один спосіб зупинити ядерну та радіаційну загрозу – якнайшвидша деокупація станції та її міста-супутника Енергодара і повернення контролю над найбільшим в Європі ядерним об’єктом його законному оператору – Енергоатому! – йдеться у повідомленні

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що На ЗАЕС стався частковий блекаут 

А також, що На 5-му блоці ЗАЕС продовжується витік реагентів 

Ще новини ЗАЕС: На ЗАЕС та в Енергодарі поменшало окупантів – яка причина

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×