Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
477
477

Опечатано: окупанти на ЗАЕС знову не пустили МАГАТЕ до реакторної зали

Опечатано: окупанти на ЗАЕС знову не пустили МАГАТЕ до реакторної зали

Окупанти на ЗАЕС знову не пустили МАГАТЕ до реакторної зали. Про це повідомляється на офіційному сайті організації, передає Nikopolnews з посиланням на Інтерфакс Україна.

Російські окупанти відмовили в доступі до реакторної зали енергоблока №6 Запорізької АЕС новій групі експертів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), яка прибула на станцію після ротації 11 січня і подала відповідний запит.

Такі обмеження на своєчасний доступ експертів до ЗАЕС перешкоджають здатності МАГАТЕ незалежно й ефективно оцінювати ситуацію з безпекою та захищеністю, включно з підтвердженням звітного статусу реакторних установок, басейнів відпрацьованого палива і пов’язаного з ними захисного обладнання, – прокоментував  генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі

Як уточнило агентство, росіяни заявили, що реакторний зал “опечатано”, і запропонували повернутися приблизно за тиждень.

У МАГАТЕ звернули увагу на те, що відмова в грудні 2023 року експертній групі в доступі до реакторної зали 1, 2 і 6 блоків стала першим випадком, коли експерти МАГАТЕ не отримали вчасного доступу до реакторної зали, яка перебувала в “холодній” зупинці. Крім того, з 18 жовтня минулого року МАГАТЕ не може отримати доступ до частин машинного залу кожного блоку. 10 січня організації знову обмежили доступ до машинних залів блоків №1,2.

Нагадаємо, раніше в. о. голови правління НАЕК “Енергоатом” Петро Котін заявляв, що російські окупанти роблять усе, аби приховати інформацію про реальну ситуацію на ЗАЕС, і черговий факт недопуску до блоків місії МАГАТЕ це підтверджує.

Запорізька АЕС має якнайшвидше повернутися під контроль її законного оператора – “Енергоатому”. Тільки так можна гарантувати безпеку найбільшого ядерного об’єкта Європи. А російські окупанти і ті, хто їм допомагає, мають понести покарання, адже вони наражають на небезпеку весь світ, – наголосив Котін

Ще новини ЗАЕС: Окупанти гатять по Нікополю і Марганцю в той час, як Енергодаром їздить місія МАГАТЕ – Євтушенко

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×