Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
1162
1162

Запуск ЗАЕС росією може призвести до ядерного інциденту – Герман Галущенко

Запуск ЗАЕС росією може призвести до ядерного інциденту – Герман Галущенко

Запуск ЗАЕС росією може призвести до ядерного інциденту. Світ має зробити усе, аби не допустити цього.

Про таке заявив міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі Національного телемарафону «Єдині новини». Його цитує міський голова Енергодара Дмитро Орлов, передає Nikopolnews.

Чому запуск ЗАЕС росією може призвести до ядерного інциденту

Галущенко наголосив, що на окупованій росіянами Запорізькій АЕС немає ліцензованого персоналу для запуску її в роботу, а самодіяльність російських фахівців на станції може призвести до ядерного інциденту. Тому цивілізований світ повинен не допустити реалізації окупантами відповідного сценарію.

Очільник Міненерго зауважив, що ліцензію на експлуатацію станції мають виключно українські фахівці, яких наразі терористи не допускають на ЗАЕС.

Навіть якщо уявити, що росіяни зберуть фахівців в росії і привезуть на станцію, то це буде неліцензований персонал. Запуск ними станції – це абсурд. Він неможливий ні в контексті українського законодавства, ні навіть російського та, звісно, міжнародного права,

– зазначив міністр.

Крім цього, Герман Галущенко наголосив на низці суттєвих технічних проблем на окупованому об’єкті, зокрема завершенні термінів використання ядерного палива та відсутності достатніх обсягів води для експлуатації реакторів.

Проблема з постачанням води на станцію постала після знищення росіянами Каховської дамби. І якщо води в охолоджувачах вистачає, щоб шість блоків перебували у неробочому режимі, то для запуску ЗАЕС потрібні зовсім інші обсяги води,

– пояснив він

Міністр додав, що намагання окупантів забезпечити потреби станції водою за рахунок розробки свердловин також не відповідає жодним стандартам.

Фото з архіву Nikopolnews, знімок було зроблено до повномасштабної війни і окупації ЗАЕС.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли: Росіяни готують провокацію на ЗАЕС під фальшивим прапором – Генштаб

Ще новини ЗАЕС: У МАГАТЕ заявили про вибух дрону на території ЗАЕС і висловили занепокоєння

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×