Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
417
417

Російські пропагандисти брешуть про обстріли Україною ЗАЕС

Російські пропагандисти брешуть про обстріли Україною ЗАЕС

Російські пропагандисти брешуть про обстріли Україною ЗАЕС. Такі повідомлення останнім часом носять масовий характер.

Огляд російських пропагандистських ЗМІ, а також офіційних українських та міжнародних джерел щодо ситуації з обстрілами ЗАЕС зробило видання Перший Запорізький, передає Nikopolnews.

Отже, ще з початку квітня проросійські медіаресурси і телеграм-канали почали активно поширювати інформацію про те, що Збройні сили України нібито систематично завдають удари дронами-камікадзе по Запорізькій АЕС та об’єктах її інфраструктури.

Зокрема, пропагандисти країни-агресора повідомляли про нібито влучання дрона-камікадзе по даху унікального тренажерного центру Запорізької АЕС, де знаходиться єдиний у світі повномасштабний тренажер реакторної зали. Росіяни, які під час захоплення ЗАЕС у березні 2022 року першими обстріляли навчальний центр, акцентують на тому, що такі атаки «є прямим порушенням семи принципів забезпечення ядерної безпеки та п’яти принципів безпеки Запорізької АЕС, встановлених МАГАТЕ на Раді Безпеки ООН».

Російські пропагандисти брешуть про обстріли Україною ЗАЕС

Насправді інформація про обстріли не відповідає дійсності. 9 квітня МАГАТЕ справді заявило про атаку безпілотників на навчальний центр ЗАЕС, але без уточнення, хто саме завдав удару.

Російські пропагандисти брешуть про обстріли Україною ЗАЕС

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов заявив, що Україна не причетна до жодних збройних провокацій на окупованій ЗАЕС.

«Держава-агресор вкотре наражає на небезпеку ядерний об’єкт, цивільне населення та навколишнє середовище всієї Європи, – сказав Андрій Юсов. – Удари, зокрема, імітаційні, по території української атомної станції, як і розміщення там військ та озброєння, мінування об’єктів ЗАЕС давно вже є відомою та постійною злочинною практикою окупантів»

Генеральний штаб Збройних сил України назвав дії Росії провокаціями для перекладання на Україну відповідальності за використання безпілотників.

«Це свідомі російські дії, які продовжують російську ж практику шантажу нашої держави та усієї міжнародної спільноти ризиком катастрофи на ЗАЕС. Україна завжди відповідально ставилась і ставиться до безпеки ядерних обʼєктів. Лише повернення ЗАЕС під контроль України здатне відновити реальну безпеку станції. Допоки російські терористи знаходяться на ЗАЕС, тримають там свою бойову техніку та мають можливість проводити свої операції, безпека станції не може бути гарантована», – повідомили у Генштабі і підкреслили, що Україна завжди відповідально ставилась і ставиться до безпеки ядерних обʼєктів

Greenpeace Німеччини також прокоментували заяви російського уряду про нібито українські атаки безпілотників на Запорізьку атомну електростанцію і з посиланням на дослідження аналітиків McKenzie Intelligence Services  зробили висновок, що безпілотники, ймовірно, були запущені поблизу ЗАЕС, а отже, з вірогідністю 55-75 % могли прилетіти з території, окупованої Росією.

«У McKenzie зазначають, що російський уряд є експертом у тому, що називається маскуванням або обманом. Їм було б вигідно продемонструвати українську безвідповідальність щодо ядерної безпеки і чинити тиск на міжнародне співтовариство, аби воно наклало санкції на Україну. Це було б вигідно Росії», – зазначили у Greenpeace Німеччини

Російські пропагандисти брешуть про обстріли Україною ЗАЕС

«Попередній аналіз доказів, проведений McKenzies, вказує на фейкові атаки, здійснені на території, яка контролюється Росатомом і російськими збройними силами», – вважає фахівець з ядерної енергетики Greenpeace Німеччини Шон Берні. – У світлі інтенсивної глобальної комунікаційної кампанії, яку останніми тижнями проводить російський уряд, включаючи дипломатів та Росатом, Greenpeace глибоко стурбований, що російські звинувачення є нічим іншим, як збройною дезінформацією, покликаною відвернути увагу від єдиної реальної та зростаючої загрози для ЗАЕС, яка полягає у незаконній та небезпечній окупації збройними силами Росії та Росатомом»

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики України зазначають: меседж про те, що дії України можуть спровокувати аварію на ЗАЕС, Росія просуває з того часу, як її війська захопили станцію.

«Саме вони неодноразово створювали на ній аварійнці ситуації. Експлуатувати і обслуговувати її з дотриманням всіх норм безпеки росіяни не здатні з об’єктивних технічних причин. Відмовляючись передати станцію під контроль України, яка зможе забезпечити належний рівень безпеки, окупанти створюють загрозу атомної аварії – і для України, і для всього світу, – зазначили у Центрі стратегічних комунікацій. – Фейки про те, що Україна нібито прагне спровокувати аварію, потрібні Росії для того, щоб потім перекласти відповідальність з себе на Київ».

Ще новини ЗАЕС: Вперше з 2022 року пошкоджено оболонку головного ядерного реактору ЗАЕС – МАГАТЕ про наслідки вибухів

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×